A-tím 30.5.2015

Víťazná rozlúčka so sezónou na ihrisku ViOnu

Zverenci trénera Martina Ševelu triumfovali v záverečnom 33. kole Fortuna ligy, keď vyhrali na ihrisku ViOnu Zlaté Moravce 3:1 (1:0). O góly AS sa postarali Jairo, Kingsley Madu a Lukáš Skovajsa.
1:3 (0:1)
33. kolo, 17:15
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín

FC ViOn Zlaté Moravce | Novota - Pavlenda (55. Mance), Tipurič, Szöke, Vrabec - Orávik, Sabo (46. Kovjenič), Charizopulos, Mazan (46. Cebara) - Kirilins- Mikinič

AS Trenčín | Šemrinec - Čögley, Ramon, Skovajsa, Madu - Lobotka - Mondek (73. Kleščík), Jairo, Koolwijk (83. Jančo), van Kessel - Edmond (57. Guba)

Góly: 90. Orávik – 12. Jairo, 53. Madu, 82. Skovajsa

Žlté karty: 67. Mikinič, 88. Tipurič – 90. Skovajsa

Rozhodovali: Samotný – Benko, Poláček

Diváci: 840

V úvode zápasu Mazan rozohral štandardnú situáciu. Kirilinsa ale v poslednej chvíli zblokoval Ramón a Mikinič následne mieril nad bránku. Už v 12. min sme sa dostali do vedenia. Jairo prešiel stredom obrany a prekonal bezmocného Novotu. Od tohto momentu sme boli tímom, ktorý diktoval tempo. V 20. min chyboval Charisopulos, Edmond však z osemnástich metrov nenamieril presne. O päť minút neskôr sa v dobrej pozícii ocitol Van Kessel. Z hranice šestnástky však tesne minul pravú žrď Novotovej brány. Po polhodine hry Van Kessel našiel v pokutovom území Jaira, no ten tentoraz na domáceho brankára neuspel.

Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Do dvojgólového vedenia poslal AS v 53. min strelou do šibenice Madu. O desať minút neskôr predviedli peknú akciu Jairo – Van Kessel – Mondek, ale posledný menovaný mieril len do Novotu. V 66. min napriahol spoza šestnástky Orávik, Šemrinec jeho strelu chytil. V 80. min sa ocitol sám pred Novotom Jairo, v koncovke však zlyhal. Skóre sa menilo o dve minúty neskôr, keď po rohu lopta prepadla na zadnú žrď, kde číhal nekrytý Skovajsa a hlavičkou z troch metrov upravil na 3:0. Čestný úspech domácich zariadil v nadstavenom čase ich najlepší hráč v zápase Orávik.

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Pohronie

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti FK Pohronie (2:3).

A-tím 6.9.2024

Príprava | Prehra proti Pohroniu po penalte v samotnom závere

Zverenci trénera Iliju Stolicu podľahli v prípravnom stretnutí druholigovému...

ASTV 6.9.2024

ASTV | Záznam z prípravného stretnutia FK Pohronie - AS Trenčín

ASTV vám prináša záznam z prípravného stretnutia FK Pohronie - AS Trenčín...

A-tím 5.9.2024

Príprava | Počas repre pauzy si zmeriame sily s Pohroním

Zverencov trénera Iliju Stolicu čaká už tento piatok prípravné stretnutie. V Žiari...