A-tím 29.11.2022

Tipsport liga | Vysoké víťazstvo proti Trnave vďaka skvelému prvému polčasu

Zverenci trénera Mariána Zimena uspeli aj v druhom zápase zimnej Tisport ligy, keď na domácom trávniku Štadióna Sihoť zdolali FC Spartak Trnava 5:1. Všetky góly padli ešte v prvom polčase. O naše presné zásahy sa postarali Dominik Hollý, Eynel Soares, Witan Sulaeman, Lukáš Letenay a Artur Gajdoš.
5:1 (5:1)
Štadión Sihoť
PRÍPRAVNÝ, 10:30
AS Trenčín - FC Spartak Trnava

AS Trenčín | Kukučka – Ďuriška, Pires (67. Kerkez), Stojsavljevič, Kozlovský (46. Kranthove) – Gajdoš (57. Ogunmola), Bainovič (67. Dos Santos), Hollý (67. Prekop) – Witan, Letenay, Soares (46. Okunola)

FC Spartak Trnava | I. polčas: Vantruba – Boledovič, Vaško, Horvát, Čurma – Ali Baba, Paur, Nagy, Repa, Bolaji – Abubacar, II. polčas: Vasil – Rusnák, Vaško, Ferenčík, Boledovič – F. Škrtel, Azevedo, Oseni, Šarmír, Iván – Olejník

Góly | 9. Hollý, 18. Soares, 20. Witan, 26. Letenay, 39. Gajdoš - 11. Nagy

Rozhodovali | Ruc – Roszbeck, Štofik

Diváci | 50

Na úvodný gól sa nečakalo dlho. Už v 9. min našla Soaresova centrovaná lopta v pokutovom území Hollého, ktorý nedal brankárovi Spartaka šancu – 1:0. Už o dve minúty však bolo vyrovnané. Naša obrana odvrátila vysokú loptu iba na nohy Nagya a ten trafil nechytateľne do horného rohu – 1:1. Vedenie nám mohol prinavrátiť Soares. Pohybom zmiatol obranu hostí, no namieril len do stredu brány. Všetko si však vynahradil v polovici prvého polčasu. V 18. min na ľavej strane vystihol rozohrávku súpera a individuálny prienik zakončil technickou strelou k vzdialenejšej žrdi – 2:1. Z následnej akcie našiel v pokutovom území Witana, pred ktorým už zívala len prázdna brána – 3:1. Kapverský krídelník bol naďalej pri chuti. V 26. min ušiel trnavskej obrane a jeho prihrávku pretavil vo štvrtý gól nášho tímu Letenay - 4:1. Znižujúci gól mohol päť minút po polhodine hry vsietiť Sudasis. Jeho samostatný nájazd na Kukučku ale zakončil strelou nad bránu. V 39. min však opäť prišla Soaresova chvíľa. Svoj skvelý polčasový výkon podčiarkol ďalšou gólovou asistenciou, keď našiel na päťke voľného Gajdoša – 5:1. Desať minút po príchode z kabín hlavičkoval v dobrej pozícií striedajúci Okunola, ale jeho zakončenie nemalo dostatočnú razanciu. Následne sa hra presunula najmä do stredu poľa a nebezpečných situácií ubudlo. Spartak zahrozil v 75. min, keď po peknej narážačke sa dostal do zakončenia Azevedo. Kukučka jeho strelu vyrazil mimo troch žrdí. Tri minúty pred koncom zápasu zakončoval po rohu opäť Okunola. Strelu z prvej však poslal tesne mimo.

Ohlasy po zápase

Fotogaléria

ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...