A-tím 19.1.2023

Tipsport Malta Cup | Prehra aj v poslednom zápase turnaja

Zverenci trénera Mariána Zimena nevyhrali ani v treťom zápase turnaja Tipsport Malta Cup 2023. V stretnutí o konečné piate miesto podľahli v slovenskom derby Spartaku Trnava 1:2 (0:1).
2:1 (1:0)
Malta
PRÍPRAVNÝ, 11:00
FC Spartak Trnava - AS Trenčín

FC Spartak Trnava | Vantruba (46. Takáč) - Koštrna (56. Boateng), Štetina (60. Ujlaky), Kóša (77. Ikugar), Bolaji (46. Mikovič) - Azevedo, Procházka (46. Paur), Savvidis (46. Karhan), Oseni, Olejník - Taiwo (46. Ristovski)

AS Trenčín | I. polčas: Vozinha - Mičuda, Pires, Stojsavljevič, Šebeň - Ibrahim, Oladoye, Gajdoš - Murko, Okunola, Soares, II. polčas: Sláviček - Yem, Bagín, Ďuriška, Kozlovský - Dos Santos, Bainovič, Hollý - Kmeť, Emeka, Praženka

Góly | 36. Koštrna (pen.), 75. Ristovski – 55. Mikovič (vl.)

Úvod zápasu bol poznačený množstvom nepresností. Práve z tohto dôvodu sa ani jeden z tímov nedostal do vyloženej gólovej príležitosti. Až po necelej polhodine hry prišli prvé šance. Dvakrát vystrelil nebezpečne Kazeem. Prvý raz však zakončil do stredu brány a druhú strelu poslal mimo žrde. V 35. min sa po rýchlom prechode stredom poľa dostával do šance Okunola, no loptu si dobre nespracoval. Z následnej akcie napokon udrel Spartak. Gajdoš v pokutovom území fauloval a Koštrna z penalty otvoril skóre stretnutia – 1:0. Do druhého polčasu nastúpilo v našom drese jedenásť nový hráčov a obraz hry sa výrazne zmenil. Boli sme aktívni a prišli aj šance. Priamy kop Bainoviča ešte chytil brankár Trnavy, ale zrazenú loptu Mikovičom už nedostal mimo žrde – 1:1. V 65. min sa na hranici pokutového územia uvoľnil Kmeť, avšak strelu k žrdi brankár vyrazil na roh. O desať minút neskôr sa vyznamenal Sláviček, keď strelu k žrdi vyrazil na roh. Z následného rohového kopu sa však presadil Ristovski, ktorý mal až príliš veľa času a priestoru – 2:1. V 83. min vytvoril šancu Kmeť, ale Praženka nevyrovnal, keď minul ľavú žrď.

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca február

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

ASTV 22.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).

Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa