A-tím 23.1.2025

Príprava | O prvej výhre rozhodol gól v samom závere

V druhom stretnutí zimnej Tipsport ligy sa náš tím predstavil proti domácemu tímu 1. SK Prostějov. O našej výhre 1:0 rozhodol až v samom závere krásnym gólom Jakub Holúbek.
0:1 (0:0)
Prostějov
PRÍPRAVNÝ, 10:15
1. SK Prostějov - AS Trenčín


1. SK Prostějov | Urban – Kauan, Žák (58. Matocha), Šindelář, Lahodný, Jedlička, Látal, Habusta, Zapletal, Bartlomeu (58. Koudelka), Harušťák

AS Trenčín | Sláviček (46. Katič) – Skovajsa (60. Bessilé), Stojsavljevič (79. Bagín), Bondarenko (79. Holúbek), Pávek – Yakubu (60. Ben Sallam), Bariš (46. Rojas), Hájovský (36. Molik) – Sunday (60. Johnson), Fiala (73. Brandis), Doesburg (46. Mikulaj)

Gól | 90. Holúbek

Žlté karty | -


Komentár

Do stretnutia sme vstúpili aktívnejšie ako domáci Prostějov, keď už v 2. min hlavičkoval Doesburg len do brankárových rukavíc. Začiatkom úvodnej desaťminútovky sme mali k dispozícií rohový kop. Sundayova hlavička letela tesne nad brvno. V 11. min sa dostal Fiala do veľkej príležitosti, no jeho nastrelovanú prihrávku pred bránu nikto neumiestnil do siete. Domáci tím sa prvýkrát prebojoval pred Slávička až v 14. min. Akcia nakoniec po dobrom návrate našich obrancov nemala strelecké zakončenie. Loptu sme mali prevažne vo svojej moci a domáci Prostějov sa k nej dostával len po našich chybách. V 25. min sa do hlavičkového zakončenia dostal Fiala. V 39. min nastreloval z polovice ihriska Skovajsa, tentokrát hlavičkoval nováčik Doesburg a to len tesne vedľa bránkovej konštrukcie. Z následnej akcie zakončoval Molik. V 42. min si prvý zákrok pripísal aj Sláviček. V závere prvého polčasu sme súpera častejšie púšťali pred našu bránu. Už v 48. min sme mali k dispozícií prvú gólovú príležitosť, ktorú sme opäť nepremenili. V druhom polčase sme sa do zakončení dostávali už ťažšie. Naopak súper sa dostával pred našu bránu. Oba celky si tvorili šance. V 81. min sme takmer inkasovali. V závere polčasu sme ešte domáci Prostějov zatlačili. V 88. min strielal v šestnástke Holúbek, no jeho strela bola vyblokovaná. V úplnom závere pálil opäť Holúbek, ktorého strela s prispením brvna skončila v sieti a zabezpečila nám prvú výhru v príprave. 

Fotogaléria

               
 
Autor: astn
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 7. kolo, 13.9.2025
AS Trenčín - MFK Ružomberok
18:00
NIKÉ LIGA, 8. kolo, 20.9.2025
FK Železiarne Podbrezová - AS Trenčín
Tabuľka

Základná časť

#TímZSkóreB
1. Spartak 6 13:4 15
2. DAC 1904 6 12:2 14
3. Trenčín 7 9:12 12
4. Slovan 6 14:9 12
5. Žilina 7 15:10 12
6. Zemplín 7 11:11 9
7. Podbrezová 7 10:15 8
8. Komárno 6 8:13 6
9. Tatran 7 8:10 6
10. Skalica 7 7:11 6
11. Ružomberok 7 8:15 4
12. Košice 5 8:11 3

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 15.9.2025

Fotogaléria | Stretnutie Niké ligy proti Ružomberku

Fotogaléria zo stretnutia 7. kola Niké ligy AS Trenčín - MFK Ružomberok (0:3).

B-tím 15.9.2025

B-tím | Zostrih zo stretnutia Tipos III. ligy proti FC Petržalka B

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 7. kola Tipos III. ligy proti FC...

A-tím 14.9.2025

B-tím | Hladké víťazstvo nad Petržalkou

Náš rezervný tím pod vedením trénera Mareka Ďanovského zvíťazil v stretnutí 7. kola Tipos III. ligy...

ASTV 14.9.2025

ASTV | Zostrih zo stretnutia proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo 7. kola Niké ligy proti MFK Ružomberok (0:3).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína  RS Technology
 Heineken  Smoker  mattoni  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  Hisense Antes GM