A-tím 22.1.2020

Príprava | Na úvod sústredenia prehra proti Górniku po troch penaltách

Zverenci trénera Norberta Hrnčára prehrali v prvom zápase na sústredení v cyperskom Ayia Napa proti Górniku Zabrze 1:3 (0:1). Súper strelil všetky tri góly z pokutových kopov. Náš jediný presný zásah zaznamenal David Depetris.
3:1 (1:0)
Famagusta
PRÍPRAVNÝ, 14:30
Górnik Zabrze - AS Trenčín

Górnik Zabrze | I. polčas: Chudý – Sekulič, Bochniewicz, Paluszek, Janža, Matuszek, Kopacz (28. Scislak), Jirka, Wolsztynski, Jimenez, Angulo, II. polčas: Loska – Pawlowski, Wisniewski, Koj, Gryszkiewicz, Matras, Bainovič, Zapolnik, Scislak (76. Manneh), Rostkowski (79. Eizenchart), Krawczyk

AS Trenčín | Šemrinec – Šulek, Križan, Kpekawa, Ligeon – El Mahdioui (60. Gomes) – Koolwijk, Roguljič (60. Kadák) – Bukari, Čatakovič (60. Depetris), Comvalius (60. Van Kessel)

Góly | 18. Angulo (pen.), 52. Zapolnik (pen.), 84. Zapolnik (pen.) - 86. Depetris

Górnik pohrozil v úvode zápasu, ale čistú gólovú príležitosť si nevypracoval. S postupujúcimi minútami sme získavali väčšiu kontrolu nad loptou ako súper. Napriek prevahe sme si však čisté gólové príležitosti nevypracovali. Górnik sa sústredil na brejkové situácie a po jednej z nich prišiel faul na Angula, ktorý pokutový kop premenil – 1:0. Po tomto momente sme súpera ešte viac zatlačili na jeho polovicu, ale šance stále neprichádzali. Angulo našiel v závere prvého polčasu Jirku, ten však prestrelil. V druhom polčase súper vystriedal desiatku hráčov a začal nás aktívnejšie napadať. V 52. min prišla ďalšia penalta. Po faule Šemrinca upravil na rozdiel dvoch gólov Zapolnik – 2:0. Ten istý hráč šesť minút pred koncom riadneho hracieho času upravil na rozdiel troch gólov po tretej penalte v zápase. Tentoraz fauloval Gomes. Hoci sme boli lepší v držaní lopty, šance prišli až v závere zápasu. Depetris najskôr jednu šancu preváhal, ale následne sa ukázal ako veľký zakončovateľ – 1:3. Do konca stretnutia sme mohli pridať ešte aspoň jeden gól, ale skóre stretnutia sa napokon nezmenilo.

Bergsen | Zaslúžili sme si viac

Náš premiérový zápas na novom Tehelnom poli mohol skončiť celkom inak. Vytvorili sme si niekoľko vyložených...