A-tím 7.11.2020

FL | Zlaté Moravce nám dali päťku

Zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali v zápase 13. kola Fortuna ligy na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce 0:5 (0:2). Po reprezentačnej prestávke zavítame na trávnik MŠK Žilina.
5:0 (2:0)
Zlaté Moravce
13. kolo, 17:00
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín

FC ViOn Zlaté Moravce | Chovan – Orávik, Tóth, Menich, Čonka (33. Haspra) – Čögley, Grozdanovski – Hrnčár (84. Vujič), Kyziridis (84. Šmatlák), Kovaľ (79. MiháliK) – Balaj (84. Tkáč)

AS Trenčín | Šemrinec – Ligeon (66. Slávik), Križan, Šulek, Kapuadi – Roguljič, El Mahdioui, Čatakovič (66. Gajdoš) – Ghali (46. Ikoba), Kadák, Tučný

Góly | 22., 62. a 83. Balaj (druhý z pen.), 25. Kovaľ, 53. Hrnčár

Žlté karty | 72. Chovan – 61. Kapuadi, 66. Križan, 75. Rogulič

Rozhodovali | Glova - Pozor, Kováč

Diváci | bez divákov

Od úvodu obe mužstvá mysleli viac na ofenzívu. Už v 5. min prišla pekná akcia ViOnu s koncovkou Čögleya. Šemrinec sa však prekvapiť nenechal. Na opačnej strane v 12. min Ligeon z uhla poslal loptu mimo brány. V 22. min išli domáci do vedenia. Grozdanovski našiel Balaja a domáci kanonier otvoril gólový účet stretnutia – 1:0. Už o tri minúty sa skóre opäť zmenilo. Hrnčár poslal z pravej strany prudký center do malého vápna, kde vletel medzi stopérov Kovaľ – 2:0. Po polhodine hry skúšal šťastie Hrnčár. S jeho strelou z hranice šestnástky si Šemrinec poradil. V 43. min mohlo byť o tri góly, avšak Balajovu hlavičku Šemrinec vytesnil na rohový kop.

Po zmene strán sme sa snažili vrátiť do stretnutia. Domáci však neustále hrozili. V 49. min predviedol Hrnčár veľké sólo, ktoré zakončil krížnou strelou tesne vedľa pravej žrde. V 53. min prišla pekná kombinácia domácich po priamom kope a Hrnčár zvýšil - 3:0. V 61. minúte Kapuadi fauloval Balaja a domáci mali výhodu pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil sám Balaj a s prehľadom zvýšil - 4:0. V 83. min skompletizoval hetrik Balaj, ktorý strelou z prvej poslal do siete Hasprov center z pravej strany – 5:0. V 86. min sa mohol do streleckej listiny zapísať striedajúci Šmatlák. Jeho strela skončila na žrdi.

Príprava | Górnik namiesto ViOnu, doma štyri namiesto dvoch zápasov

V programe zimnej prípravy nastali viaceré zmeny. Podstatným je fakt, že...

A-tím 15.1.2021

Príprava | Zápas proti Zlatým Moravciam zrušil COVID-19

Druhý zápas zverencov trénera Stijna Vrevena v zimnej verzii Tipsport ligy zrušil...

ASTV 13.1.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia úvodného kola zimnej verzie Tipsport ligy 2021...