A-tím 27.6.2020

FL | Po víťazstve v Senici definitívne na siedmej priečke

Zverenci trénera Norberta Hrnčára vyhrali v zápase 3. kola nadstavby Fortuna ligy na ihrisku FK Senica 3:1 (3:0). Naše góly zaznamenali Osman Bukari, Gino van Kessel a Ante Roguljič. Tím okolo kapitána Martina Šuleka si tak už dve kolá pred koncom súťaže zabezpečil siedmu priečku, ktorá v prípade triumfu Slovana Bratislava vo finále Slovnaft Cupu posunie náš tím do baráže o miestenku v Európskej lige.
1:3 (0:3)
Senica
25. kolo, 20:00
FK Senica - AS Trenčín

FK Senica | Vorel - Mihal, Didiba, Lukáčik – Kučera (62. Joseph), Totka, Duda, Moses, Ado – Sulley (46. Černák), Meliš (78. Buchel)

AS Trenčín | Šemrinec - Šulek, Križan, Kapuadi, Julien - Zubairu – Roguljič (58. Corryn), Kadák (74. Čatakovič) – Bukari, Van Kessel (80. Depetris), Ghali

Góly | 85. Moses (pen.) - 22. Bukari, 26. Van Kessel, 31. Roguljič

Žlté karty | 65. Černák – 79. Križan

Rozhodovali | Pavlík – Benko, Štrbo

Diváci | 316

Od začiatku sme mali výraznú prevahu. Domáci hrali ustráchane, nepodržali loptu a prvý polčas vyznel jednoznačne v prospech AS. Už v 11. min nebezpečne hlavičkoval Križan z päťky nad bránu. Prvý gólový moment priniesla polovica prvého polčasu, keď po obliehaní šestnástky Bukari dostal loptu za obranu a následne doslova prestretil Vorla - 1:0. V 23. min Moses takmer prekvapil z diaľky Šemrinca. Ten si s jeho prízemnou strelou nakoniec poradil. V 26. min Roguljič technickou strelou nastrelil brvno. O pár sekúnd sme sa ale radovali. Van Kessel pohodlne skóroval hlavičkou z malého vápna pod brvno po prihrávke Ghaliho - 2:0. Tretí gól strelil z priameho kopu v 31. min Roguljič, ktorý krásne trafil pod brvno.

V druhom polčase sa stretnutie len dohrávalo. Ubrali sme z plynu. Hoci sme si vypracovali zopár šancí, strelecky sme sa už nepresadili. Najlepším hráčom domácich bol Moses. V 85. min pekne vnikol do pokutového územia a po faule premenil nariadenú penaltu - 1:3.