A-tím 22.5.2021

FL | Po ospalom úvode a nepremenených šanciach prehra na ihrisku majstra

Tím Juraja Ančica prehral v záverečnom kole nadstavby Fortuna ligy na ihrisku majstrovského Slovana Bratislava 1:2 (0:2). Náš jediný gól strelil Eduvie Ikoba.
2:1 (2:0)
Bratislava
nadstavba 10, 19:00
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín

ŠK Slovan Bratislava | Greif - Pauschek, Medveděv, Božikov, Lovat - De Kamps, Lichý (59. Petrák) - Holman (85. Kušnír) – Daniel (75. Laczkó), Strelec (75. Hubert), Ožbolt

AS Trenčín | Kukučka – Ligeon (71. Yem), Križan, Šulek (46. Ramón), Pirinen - Lavrinčík (84. Gajdoš), El Mahdioui, Kadák (71. Zubairu) - Gaži (58. Corryn), Ikoba, Ghali

Góly | 5. Holman, 7. Lichý – 80. Ikoba

Žlté karty | 58. Lovat – 71. Lavrinčík

Rozhodovali | Očenáš – Hrčka, Ádám

Diváci | 500 divákov

V 4. min zasiahol Kukučka po hlavičke Ožbolta. Už o minútu neskôr ale bol krátky po strele Holmana spoza pokutového územia – 1:0. V 7. min iba vyrazil ťažkú loptu pred Lichého, ktorý bez problémov skóroval – 2:0. Súperovu bránu sme po prvý raz ohrozili až v polovici prvého polčasu. Domáca obrana však pred dobre postaveným Ikobom zahrala na rohový kop. Hru sme síce vyrovnali, ale gólové príležitosti neprichádzali. V 42. min Kádak pretlačil loptu na Ikobu, ktorý z otočky trafil len dobre postaveného Greifa. Americký útočník mohol znížiť aj v poslednej minúte prvého polčasu, avšak dobrý center Gažiho poslal hlavou mimo žrde.

Po desiatich minútach druhého polčasu Ikoba síce skóroval, no gól po konzultácii s videorozhodcom pre faul na brankára neplatil. Následne sa náš útočník opäť uvoľnil, no vystrelil nedôsledne. Následne Ikoba nechal opäť vyniknúť Greifa a Ghali hlavou v páde nenamieril presne. V druhom polčase sme boli lepším tímom. Šance sme ale nepremieňali. V 71. min trafil na opačnej strane Medvedev žrď. V 80. min sa pretlačil do strely Ikoba a znížil – 1:2. Hoci sme boli naďalej aktívni, vyrovnať sa nám už nepodarilo.