A-tím 26.8.2017

Vedenie o dva góly nestačilo na víťazstvo v Ružomberku

Zverenci trénera Martina Ševelu remizovali na ihrisku MFK Ružomberok 3:3 (1:2). O góly AS sa postarali Jakub Paur, Rangelo Janga a Antonio Mance.
3:3 (1:2)
6. kolo, 18:30
MFK Ružomberok - AS Trenčín

MFK Ružomberok | Macík – P. Maslo, Menich (46. Kupec) Kružliak – Qose - Daniel, Kostadinov, Kochan (76. Jonec), Gál-Andrezly – Haskič (59. Takáč), Gerec

AS Trenčín | Chovan – Kleščík, Šalata (46. R. Klooster), Šulek, Skovajsa – El Mahdioui – Paur (71. Van Haaren), Gong, Zubairu, Janga (76. Beridze) – Mance

Góly: 26. Gerec, 47. Gál-Andrezly, 84. Qose - 11. Paur, 14. Janga, 56. Mance

Rozhodovali: Vlk – Weiss, Bobko

Diváci: 1621

V 3. min sa Gál-Andrezly presadil cez Kleščíka, pred bránou v dobrej pozícii našiel zaskočeného Gereca, od ktorého sa lopta len odrazila k Chovanovi. V 10. min potiahol kontru po pravej strane Gong, loptu naservíroval Paurovi, ale reflexívne chytil Macík. Po následnom rohovom kope gólman Ružomberka urobil pri vybiehaní fatálnu chybu a Paur hlavičkou do opustenej brány otvoril skóre stretnutia. Vzápätí prišla ďalšia Macíkova hrúbka. V snahe odkopnúť loptu zakiksoval. Už Gong mohol trafiť prázdnu bránu, ale neulakomil sa a gól ponúkol Jangovi, ktorý bol ešte v lepšej pozícii – 2:0. Úsilie Ružomberka vrátiť sa do zápasu bolo korunované v 25. min kontaktným gólom, ktorého autorom po centri Gála-Andrezlyho bol Gerec. Domáci potom ešte viac pritlačili, no do prestávky sa už skóre nemenilo.

V 47. min sa Janga dostal za ružomberskú obranu, ale s veľkou príležitosťou naložil veľmi zle. O dve minúty na to však bolo vyrovnané. Kupec si zasekol loptu na ľavej strane, nabil Gálovi-Andrezlymu a ten trafil – 2:2. V 57. min sa opäť skóre menilo. Po pravom kraji prenikol Gong a Mance pred bránou Liptákov sa nemýlil. Delovkou upravil na 3:2. Liptáci sa opäť snažili aspoň dotiahnuť skóre. V 84. min sa im to podarilo. Takáč zatočil priamy kop pred bránu na Qoseho hlavu a lopta skončila v sieti – 3:3.