A-tím 14.1.2023

Tipsport Malta Cup | Prehra proti Libercu gólom v nadstavenom čase

Zverenci trénera Mariána Zimena prehrali v úvodnom zápase turnaja Tipsport Malta Cup proti FC Slovan Liberec 1:2 (1:1). Náš jediný gól strelil Filip Bainovič z pokutového kopu. Súper rozhodol gólom v nadstavenom čase druhého polčasu.
2:1 (1:1)
Malta
PRÍPRAVNÝ, 19:00
Slovan Liberec - AS Trenčín

Slovan Liberec | Bačkovský - Fukala (76. Lexa), Plechatý (76. Lehoczki), Pourzitidis (46. Prebsl), Preisler - Doumbia (46. Gebre Selassie), Červ (46. Varfolomejev), Valenta (46. Frýdek (76. Polyák)), Mészáros (46. Višinský) - Rondič (67. Rabušic), Kozák (67. Ghali)

AS Trenčín | Kukučka - Yem (62. Bagin), Pires (46. Dos Santos), Ďuriška (62. Mičuda), Kozlovský (62. Stojsavljevič) - Ibrahim, Bainovič (62. Okunola), Hollý (62. Šebeň) - Kmeť (72. Murko), Emeka (62. Oladoye), Soares (72. Praženka)

Góly | 13. Rondič (pen.), 90. Ghali - 27. Bainovič (pen.)

Žlté karty | 90. Višinský - 71. Oladoye

Rozhodovali | Farrugia - Camilleri, Grima (všetci Malta)

V jedenástej minúte našiel z krídla centrujúci Fukala v šestnástke Rondiča a loptu smerujúcu do brány zastavil Ďuriška rukou. Nariadený pokutový kop premenil Rondič strelou do ľavého horného rohu brány – 1:0. V 18. min sa ocitol v čistej šanci po peknej narážačke s Emekom aktívny Hollý, no zakončenie mu nesadlo. Päť minút pred uplynutím polhodiny hry spadol v pokutovom území súpera Hollý a penalta sa pískala aj na našej strane. Tú zužitkoval na vyrovnávajúci gól aj s prispením žrde kapitán Bainovič – 1:1. V 36. min potiahol našu útočnú akciu Soares. V šestnástke posunul na Kmeťa, ktorého prízemný center obrana Liberca s vypätím síl upratala mimo dosah nabiehajúceho Kozlovského. O päť minút nato zachránilo už prekonaného Kukučku po Kozákovej strele brvno. Pred odchodom do šatní našiel Bainovič pekným pasom Hollého. Ten ponúkol loptu Piresovi, ktorý ju však netrafil ideálne. V 49. min sa do nebezpečnej šance dostal strelec gólu Rondič, no tiesnený Piresom zakončil nad brvno. O chvíľu pekne zakombinovali Dos Santos s Kmeťom a druhý menovaný našiel na penaltovom bode Emeku. Nigérijsky útočník však v čistej pozícii netrafil bránu. Po hodine hry vystrelil z dvadsať metrov Frýdek a loptu smerujúcu pod brvno vyškriabal Vozinha na roh. V 77. min chýbal Praženkovi polkrok k tomu, aby do brány usmernil Mičudov center. V 89. min mohol rozhodnúť náš bývalý hráč Ghali, Vozinha v našej bráne bol však proti. Všetko si vynahradil v 93. min, kedy sa trafil nechytateľne hlavou - 2:1.

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti MFK Skalica (4:0).

A-tím 28.4.2024

Skovajsa | Bol to kvalitný tímový výkon

V zápase proti MFK Skalica sa až dvakrát presadili naši obrancovia. Po otváracom góle Samuela...