A-tím 28.11.2017

Opäť sme neudržali vedenie o jeden gól

Zverenci trénerskej dvojice Roman Marčok – Vladimír Cifranič remizovali v dohrávanom stretnutí 16. kola Fortuna ligy na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:0). O zásah na strane AS Trenčín sa vlastným gólom postaral domáci hráč Peter Kavka.
1:1 (0:0)
16. kolo, 16:00
MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín

MFK Zemplín Michalovce: Bieszczad – Bednár, Kavka, Carrillo – Grič, TurIk (87. P. Kolesár) - Koscelník, Danko, Šimčák, Žofčák (77. Regáli) – Sulley

AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Skovajsa, Julien – Lawrence (46. Gong) – Zubairu, El Mahdioui – Beridze, Janga (76. Mance), Azango

Góly: 73. Danko - 53. Kavka (vl.)

Žlté karty: 33. Grič, 46. Turik, 50. Koscelník – 31. Beridze

Rozhodovali: Marhefka – Benedikovič, Kováč

Diváci: 780

Úvodná štvrťhodina patrila domácim, ktorí si vytvoril až tri gólové šance. V 5. min Koscelníkovu hlavičku vytlačil Šemrinec skvelým zákrokom na roh. O tri minúty Danko z ideálnej pozície mieril nad a v 12. min po Žofčákovej strele Čögley odpratal loptu na rohový kop. AS kontrovalo Skovajsovým centrom a z neho po trme-vrme Lawrence netrafil odkrytú michalovskú bránu. Michalovčania pokračovali aj naďalej v aktivite. V 27. min prišiel center z ľavej strany a po Sulleyovej hlavičke Šemrinec opäť vyškriabal loptu na rohový kop. V 44. min sa Žofčák ujal rozohrávky v štandardnej situácii z pravej strany. Po jeho centri spadla lopta do pokutového územia, tam nebezpečne poskakovala, ale Kavka sa neskoro zorientoval.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Tón síce začalo udávať AS, ale viac šancí mali domáci. Beridzeho krížna strela na ešte neujala, no v 53. min si Kavka namieril center do vlastnej siete. Od tohto momentu začali preberať iniciatívu práve Michalovčania. Definitívne ich mohol zraziť na kolená v 74. min Janga, ale mieril iba do vybiehajúceho Bieszczada. Michalovčania sa naďalej snažili a v 73. min Danko vyrovnal – 1:1.

Fotogalérie 18.10.2018

Fotogaléria zo zápasu proti MFK Zemplín Michalovce U17 v lige mladších dorastencov

Fotogaléria zo stretnutia ligy mladších dorastencov AS...

Rozhovory 17.10.2018

Šemrinec po operácii, chýbať bude niekoľko týždňov

Igor Šemrinec je po operácii kolena. Dlhoročná brankárska jednotka AS Trenčín bude...