A-tím 24.8.2019

FL | Tretie víťazstvo v rade, uspeli sme proti Pohroniu

Fortunaligový tím AS Trenčín vyhral v zápase 6. kola najvyššej slovenskej súťaže na ihrisku FK Pohronie 4:0 (2:0). Naše góly strelili Ante Roguljič, Osman Bukari, Hamza Čatakovič a Gino van Kessel.
0:4 (0:2)
Žiar nad Hronom
6. kolo, 19:00
FK Pohronie - AS Trenčín

FK Pohronie | Vantruba – Hatok (28. Mészáros), Nosko, Bartoš, Tesák – Sedláček, Dzurík (71. Zachara), Pellegrini (46. Klec) – D. Hrnčár, Abrahám, Blahút

AS Trenčín | Šemrinec – Ligeon, Šulek, Skovajsa, Julien – Koolwijk – Abdul, Roguljič - Comvalius (57. Van Kessel), Čatakovič (69. Depetris), Osman (75. Corryn)

Góly | 5. Roguljič, 41. Osman, 68. Čatakovič, 85. Van Kessel

Žlté karty | 31. Tesák, 90. Abrahám – 55. Čatakovič, 66. Julien, 90. Koolwijk

Rozhodovali | Gemzický – Borsányi, Perát

Diváci | 2149

Od úvodných minút sme boli aktívnejším tímom a už v piatej minúte sme išli do vedenia. Roguljič zahrával priamy kop z vyše 25 metrov. Loptu poslal na bránku a nabiehajúci hráči zmiatli brankára Vantrubu – 1:0. Domáci chceli kontrovať, ale naďalej sme hrozili. Po centri Osmana bol v šestnástke voľný Roguljič, no prekopol bránu. Veľkú možnosť mal po štvrťhodine hry Čatakovič, namieril tesne vedľa žrde. Po centri Osmana domáci obranca Bartoš nešťastne tečoval loptu do brvna vlastnej brány. Dobrú možnosť mal aj Comvalius. Jeho teč bol taktiež nebezpečný, no nezmestil sa medzi žrde. Pohronie malo jedinú veľkú príležitosť v prvom polčase na vyrovnanie v osemnástej minúte. Po dlhom aute Abrahám pekne posunul loptu do šestnástky Blahútovi, ktorý len tesne minul krížnou strelou popri Šermincovi vzdialenejšiu žrď. Naďalej sme mali viac z hry a vytvárali si šance. Abdul poslal ideálnu loptu Roguljičovi, ktorého vychytal Vantruba. Potom to skúšal spoza šestnástky Comvalius, aj s tečovanou loptou si však gólman Pohronia poradil. Prikrátky bol až pri koncovke Osmana z pravej strany pokutového územia – 2:0.

V druhom polčase sme sa začali spoliehať na brejky. Domáci Tesák pekne prenikol do šestnástky z ľavej strany, no loptu po jeho strele obetavo zblokoval Skovajsa. Naša obrana dobre vyriešila i príležitosť Meszárosa, ktorý sa ku koncovke napokon ani len nedostal. Prešla len chvíľa a dostali sme možnosť štandardky z pravej strany. Zahral ju Koolwijk a v šestnástke hlavou účinne nadvihol loptu Čatakovič – 3:0. Vantruba sa zaskvel pri zakončeniach Van Kessela a Roguljiča. Van Kessel sa neskôr prezentoval peknou hlavičkou, no minul bránku. Napokon však bol presný. V 85. min dostal peknú prihrávku v šestnástke a strelou po zemi skóroval – 4:0. V samom závere mohol pridať aspoň čestný zásah za domácich Klec, vychytal ho v šestnástke pekným zákrokom Šemrinec.