A-tím 29.9.2018

Druhá prehra v rade, prvýkrát v lige bez gólu

Zverenci trénera Ricarda Moniza prehrali po druhý raz v rade. V zápase 10. kola Fortuna ligy podľahli Železiarňam Podbrezová 0:2 (0:2). Tím okolo kapitána Achrafa El Mahdiouiho po prvý raz v tomto ročníku nedal v zápase najvyššej domácej súťaže ani jeden gól.
2:0 (2:0)
Podbrezová
10. kolo, 19:00
FK Železiarne Podbrezová - AS Trenčín

FK Železiarne Podbrezová | Kuciak – Turňa, Edge, Bartoš, Mojžiš – Leško (90+2 M. Mikuš), Obročník, M. Baran, Sedláček, Breznaník (38. Wiezik) – Bernadina (89. Magda)

AS Trenčín | Šemrinec – Yem (80. Roguljič), Šulek, Kleščík, Skovajsa – El Mahdioui – Osman (35. Mbombo), Abdul, Čatakovič, Sleegers – Mance (73. Corryn)

Góly: 29. a 36. Leško

Žlté karty: 48. Yem, 81. El Mahdioui, 90. Šulek

Rozhodovali: Smolák – E. Weiss, Galo

Diváci: 903

V prvom polčase bolo AS častejšie na lopte, ale do šancí sme sa nedostávali. Za zmienku stojí iba úvodná strela El Mahdiouiho z diaľky, keď Kuciak loptu vytlačil spod brvna na roh. Problémy nám robil najmä Breznaník. Práve od neho putovali nebezpečné lopty pred bránku. Jednu minul v dobrej pozícii Bernadina, Leško zakončil z uhla do Šemrinca a ten istý futbalista mal po štvrťhodine hry tutovku, no fantastický obranný zákrok predviedol Skovajsa. Skóre zmenil napokon v 29. minúte, keď za obranu ho poslal Breznaník a Leško z hranice pokutového územia prekonal Šemrinca – 1:0. Ubehlo iba sedem minút a bolo 2:0. Leško bol totiž rýchly na pravej strane, unikol obrane a aj keď ho križoval Šulek, ofenzívny stredopoliar Podbrezovej dokázal zakončiť krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi. Vo zvyšku polčasu sa domáci stiahli pred vlastnú šestnástku a odolávali tlaku AS. Pravdou však je, že sme si nevypracovali nebezpečnú príležitosť.

V úvode druhého polčasu mohol hetrik zaknihovať Leško. Z priameho kopu z asi dvadsiatich metrov mieril medzi žrde, no loptu odkopol na bránkovej čiare dobre postavený Kleščík. Vzápätí sa Leško dokonca ocitol zoči-voči Šermincovi, ale neprekonal ho. AS sa snažilo hrať útočne a znížiť nepriaznivý stav. Veľkú šancu mal Mance po hodine hry. Zakončil akrobaticky po centri z pravej strany, ale výborný zákrok predviedol pri ľavej žrdi Kuciak. Ten neskôr čelil aj dobrej strele Sleegersa z pravej strany a v 76. min hlavičke holandského krídelníka. Podbrezovčania dobre bránili a spoliehali sa na štandardky. Po jednej z nich hlavičkoval v päťke Wiezik, Šemrinec však podržal svoj tím.

Ohlasy po zápase

Autor: tasr

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...