Aktuálne 19.11.2021

eSport | Doli2000 dvakrát vo štvrťfinále

Tomáš Doli2000 Doležal potvrdil svoju náležitosť k širšej česko-slovenskej hráčskej špičke. Počas uplynulých týždňov sa prebojoval do štvrťfinále majstrovstiev Slovenska a CZC.cz iSport Ligy patriacej medzi najprestížnejšie FIFA ligy v našom regióne.

Doli2000 sa na slovenský šampionát prebojoval po úspešnej kvalifikácii, ktorej sa zúčastnilo takmer päťdesiat hráčov. V základnej A-skupine sa v spoločnosti víťaza tohtoročnej FIFA Pro League FCmartin (1:3) a Szabi_1992 (4:3) umiestnil na druhej priečke. Vo víťaznom zápase otočil skóre dvoma gólmi v záverečnej desaťminútovke.

Následne v predkole play-off vyradil reprezentanta bratislavského Slovana - BavendoFarky (2:1). Vo štvrťfinále ho však zastavil The_majky (2:4). O postupe do semifinále sa rozhodovalo v nadstavenom čase. Doli2000 išiel tri minúty pred koncom zápasu sám na brankára a za stavu 2:1 mohol rozhodnúť, ale nedal. V poslednej minúte prišlo vyrovnanie a predĺženie patrilo súperovi.

V základnej skupine CZC.cz iSport Ligy skončil taktiež druhý, keď štyrikrát vyhral a vo dvoch stretnutiach nestačil na svojich súperov. Od víťaza základnej skupiny Svatopluka SaintSB10 Boušeka ho delil iba jeden bod, ktorý mu chýbal k priamemu postupu do štvrťfinále.

O miesto v najlepšej osmičke musel zabojovať v osemfinále proti Jakubovi SKS.CptKubajz Pudilovi reprezentujúcemu SK Slavia Praha. Po víťazstve 3:1 na zápasy nastúpi v boji o semifinále proti Dominikovi Seron001 Čermákovi z tímu Sampi. Ten vlastní český futbalista Jakub Jankto hrajúci za španielske Getafe.

Doli2000 v boji o semifinále svoj súpera síce potrápil, ale do najlepšej štvorke nepostúpil. Seron001 vyhral 3:1 na zápasy a napriek silnejšiemu tímu musel na postup ukázať svoju najlepšiu hru.

Dolimu gratulujeme k skvelým výkonom v tohtoročnej iSport Lige a na majstrovstvách Slovenska.

ASTV 26.4.2024

Bariš | Čaká nás nepríjemné mužstvo s dobrou obranou

Mužstvo pod vedením trénera Iliju Stolicu čaká tento víkend 7. kolo nadstavbovej časti...