Mládež 5.10.2022

UYL | Postup devätnástky po skvelej domácej odvete

Zverenci trénera Martina Fabuša postúpili do druhého kola UEFA Youth League, keď v domácej odvete zdolali litovského majstra FK Žalgiris Vilnius 4:0 (2:0). Podarilo sa im zmazať jednogólové manko z prvého vzájomného zápasu (1:2), keď už v prvom polčase urobili dôležitý krok k postupu. Dva naše góly strelil Samuel Bednár. Po jednom pridali Jakub Murko a Lucas Demitra. V ďalšom kole narazí náš starší dorast na grécky Panathinaikos.

Naši dorastenci uvedomujúc si jednogólové manko z prvého zápasu sa od začiatku stretnutia zahryzli do svojho súpera. V 6. min sa po individuálnom prieniku Gajdoša dostal k strele Praženka, no náš krídelník trafil iba bočnú sieť. Gajdoš mal prsty aj v ďalšej nebezpečnej situácií. V 20. min poslal loptu na Bednára, no jeho strelu zneškodnil dobre postavený brankár hostí. Následne sa dostal k hre aj Žalgiris, no jeho centrované lopty s pokojom odvracala naša obrana. Po polhodine hry sa nám podarilo otvoriť skóre. Demitrov center Murko usmernil len do brankára, no z dorážky sa nemýlil Bednár – 1:0. Hnaní fantastickým publikom sme sa ďalej snažili pridať ďalšie góly. Dočkali sme sa tesne pred odchodom do šatní, kedy sme zvládli brejkovú situáciu. Gajdoš posunul v šestnástke voľnému Murkovi, ktorý po zemi obstrelil brankára hostí – 2:0. Do kabín sme tak šli za postupového stavu. Hneď v úvode druhého polčasu sme mohli inkasovať, no naše šťastie si Mikelaitis sám pred naším brankárom zle prebral loptu. Po hodine hry sme po faule na Murka dostali možnosť priameho kopu z hranice šestnástky. Exekúcie sa ujal kapitán Gajdoš a namieril len tesne vedľa. V 64. min sme viedli už rozdielom triedy. Výborne hrajúci Gajdoš sa individuálne presadil v pokutovom území a jeho skvelú prácu zužitkoval na svoj druhý gól v zápase Bednár – 3:0. Naďalej sme pokračovali v aktívnej hre a súperovi sme takmer nepožičiavali loptu. Hneď o dve minúty musela obrana hostí odvrátiť Demitrov nebezpečne smerujúci center. V 70. min hostia pohrozili zo štandardky, no útočník Žalgirisu v dobrej pozícií trafil len nášho obrancu. V nadstavenom čase si loptu opäť zobral Gajdoš a jeho prienik obrana hostí s vypätím síl zblokovala. Z následného rohu zakončil čerstvý Čulen tesne nad bránu. Čulen onedlho nato našiel na päťke osamoteného Demitru, ktorý uzavrel skóre zápasu – 4:0.

AS Trenčín U19 - FK Žalgiris Vilnius U19 4:0 (2:0)

• Góly | 32. Bednár, 44. J. Murko, 64. Bednár, 90. Demitra
  • Žlté karty | 16. Hollý – 62. Jansonas, 73. Bička, 78. Krot, 81. Civilka
  • Rozhodovali | Chivulete – Marica, Tunyogy (všetci Rumunsko)
  • Diváci | 1351

AS | Lapoš – Mičuda, Obšivan, Šebeň, Brandis – Gajdoš, Hollý (77. Škultéty), Bednár (89. Hájovský) – Demitra, J. Murko (83. Čulen), Praženka

Žalgiris | Elzbergas – Aleksa, Baksys, Šapola, Šetkus – Stankevičius (85. Klimavičius), Civilka (85. Baravykas) – Mendelis (46. Krot), Bička, Mikelaitis (62. Pavlovskij) – Jansonas

Fanúšikovia | Zaži rozlúčku s umelou trávou, prihlás sa na 24-hodinovku

Pre všetkých našich priaznivcov sme pripravili veľkolepú rozlúčku s...

ASTV 1.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FK Železiarne Podbrezová

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FK Železiarne...

Fanúšikovia 29.4.2024

Fanúšikovia | Po vysokom víťazstve opäť na domácej pôde, vstupenky na Michalovce v predaji

V 8. kole nadstavbovej časti skupiny o udržanie...

ASTV 28.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti MFK Skalica (4:0).