Mládež 26.10.2022

UYL | Po prvom zápase dvojgólová strata na Panathinaikos

Zverenci trénera Martina Fabuša prehrali v úvodnom zápase druhého kola majstrovskej vetvy UEFA Youth League na ihrisku Panathinaikosu 0:2. Domáci tím strelil oba góly ešte v prvom polčase. Smolný moment prišiel v polovici druhého polčasu, keď líder nášho mužstva Artur Gajdoš dostal druhú žltú a tým pádom červenú kartu.

Prvú vážnejšiu príležitosť si vypracoval náš tím. V 5. min našiel Bednár v šestnástke Murka, ktorý v dobrej pozícií prestrelil. V 12. min ohrozil našu bránu technickým zakončením Mazhar. Sláviček zostal pozorný. Ďalšiu šancu si domáci vypracovali po necelej polhodine hry. Kyriopoulos sa predral do šestnástky a jeho strelu musela zblokovať naša obrana. O dve minúty na to sme inkasovali. Na ľavej strane sa individuálne presadil Volakis a na jeho center si najvyššie naskočil francúzsky útočník Mazhar – 1:0. Grécky tím zostal naďalej aktívnejším mužstvom. Našim útočným snahám chýbala väčšia presnosť, alebo sme stroskotávali na pozornej obrane súpera. V 38. min dostal pred našou šestnástkou príliš veľa priestoru Frroku a obaľovačkou nedal Slávičkovi šancu – 2:0. O päť minút na to vyskúšal strelu z diaľky Gajdoš, no trafil len do stredu brány. Z následného útoku sa sám pred Slávičkom ocitol opäť aktívny Mazhar. Kľučka mu síce vyšla, ale loptu sme s veľkým šťastím vykopli z bránkovej čiary. V druhom polčase sme pôsobili živším dojmom, no našej finálnej fáze chýbala presnejšia prihrávka, ako tomu bolo po dobrom individuálnom prieniku Závackého. Po hodine hry našiel Prekop v šestnástke centrom Murka, no jeho pas pod seba nenašiel adresáta. V tejto fáze hry sme súpera držali ďaleko od našej brány. V 69. min však dostali naše snahy veľkú ranu. Portugalský rozhodca udelil Gajdošovi po súboji s domácim hráčom druhú žltú a tím pádom červenú kartu. Od tohto momentu držal Panathinaikos opraty hry vo svojich rukách. Napriek tomu sme súpera nepúšťali do nebezpečných šancí. Do ojedinelej príležitosti sa dostal v 80. min Kaloskamis. Jeho hlavička ale skončila na hornej žrdi.

Panathinaikos FC U19 - AS Trenčín U19 2:0 (2:0)

• Góly | 28. Mazhar, 38. Frroku
  • Žlté karty | 25. Gajdoš, 37. Šebeň, 82. Prekop
  • Červená karta | 69. Gajdoš (po druhej ŽK)
  • Rozhodovali | Correia – Costa, Brás (všetci Portugalsko)
  • Diváci | 1000

Panathinaikos | Panagakos – Tsevas, Prodromitis, Fikaj (72. Katris), Pavlakis – Symeonidis, Frroku (72. Spatharis), Kaloskamis – Kyriopoulos (87. Notas), Mazhar (90. Ntampizas), Volakis (90. Kalos)

AS | Sláviček – Mičuda, Danihel, Šebeň, Prekop – Hollý, Hájovský (85. Čulen), Gajdoš – Praženka (46. Závacký), Murko (72. Škultéty), Bednár (90. Fiala)

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...

Fanúšikovia 15.4.2024

Akadémia | V pondelok 29. apríla nábor a výber detí do tímov akadémie AS Trenčín

AS Trenčín pripravil na pondelok 29. apríla nábor a...

Fanúšikovia 14.4.2024

Fanúšikovia | Po vysokom víťazstve opäť na domácej pôde, vstupenky na Košice v predaji

V šiestom kole nadstavbovej časti Niké ligy sa...