A-tím 4.2.2021

Príprava | Proti Dubnici pod umelým osvetlením, Blansko nahradí Šamorín

Zverencov trénera Stijna Vrevena čaká posledná skúška pred štartom jarnej časti aktuálneho ročníka Fortuna ligy. Realizačný tím si ju rovnako ako pred týždňom rozdelil na dva testy. V piatok narazí náš tím na FK Dubnica (15.30) a o deň neskôr na ŠTK 1914 Šamorín (13.00). Šamorínčania nahradili na poslednú chvíľu českého druholigistu z Blanska, ktorý pre zhoršenú pandemickú situáciu v Česku nemôže pricestovať.

V považskom derby sa stretneme s desiatym tímom jesene druhej ligy. Účastník minuloročnej baráže o postup do najvyššej súťaže má dnes celkom iné starosti, keďže od čiary zostupu ho delia iba tri body. Je to napriek tomu, že so štrnástimi inkasovanými gólmi v rovnakom počte zápasov mal druhú najlepšiu defenzívu v lige.

V dubnickom drese uvidíme viacero bývalých hráčov našej akadémie. V bránke by sa mal predstaviť Denis Chudý, ktorý bol na jeseň ešte členom kádra prvého tímu AS Trenčíne. V mužstve sú aj Rastislav Hodál, Jakub Parkáň, Ľuboslav Levai, Adam Straka, Samuel Vavrúš, Jakub Sedláček, Michal Petráš a ďalší.

Dubnica sa počas zimného prípravného obdobia darí. Naposledy vyhrala nad kandidátom na ligový titul DAC 1904 Dunajská Streda (3:2), keď sa hralo netradične 4x30 minút. Predtým zdolala Sereď (1:0) a remizovali proti Nitre (1:1).

Šamorín je po jeseni o priečku nižšie ako Dubnica. Na jedenástom mieste má šestnásť bodov za päť víťazstiev, jednu remízu a osem prehier. V zimnej príprave sa však nečakane darí. Dôkazom sú výsledky proti Nitre (4:2), Senici (5:5), Znojmu (10:0), rezerve Slovana Bratislava (2:1) a druhému tímu Puskás Academy (2:2). Prehra prišla len v prvom zápase prípravného obdobia proti Skalici (0:2).

Trenčianska stopa v ŠTK je taktiež veľmi zaujímavá. Športovým riaditeľom klubu je náš bývalý kapitán Csaba Horváth a dres Šamorína oblieka dvojička Aldo Baéz - Denis Jančo.

Oba zápasy odohráme v domácom prostredí Štadióna Sihoť. V piatok aj za asistencie umelého osvetlenia o 15.30 h a v sobotu o 13.00 h. Oba pred kamerami ASTV.

Autor: astn
Rozpis zápasov
14:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
2:3 Senica
Fortuna liga, 20. kolo, 20.2.2021
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.2.2021

Corryn | Môžeme sa dostať do hornej šestky a musíme tomu veriť

Základná časť našej najvyššej futbalovej súťaže sa pomaly presúva k svojmu...

ASTV 25.2.2021

Halftime | Jedna otázka - najčastejšie hrajúca pesnička v playliste

ASTV odštartovala pod hlavičkou „Halftime“ výrobu nadčasových...

ASTV 24.2.2021

ASTV | Štadión Sihoť od zbúrania oválu po otvorenie tribún za bránami

Príbeh novej podoby Štadióna Sihoť uzavrel návratom prvoligového...

Fanúšikovia 22.2.2021

Akadémia | Podporte svojimi 2% akadémiu AS Trenčín - This is my sen Academy

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu....

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa