Aktuálne 5.7.2024

Klub | Úvodné kolá odohráme v azyle

Z dôvodu zmeny licenčných podmienok pre štart v nasledujúcom ročníku Niké ligy odštartovali na Štadióne Sihoť práce na výmene umelej trávnatej plochy za prírodnú trávu. Rekonštrukcia hracej plochy odštartovala začiatkom júna a do prvého ligového kola nebude ihrisko k dispozícii. Z tohto dôvodu klub využije s najväčšou pravdepodobnosťou opäť raz zázemie štadióna v Myjave, kde odohrá prvé dve domáce ligové stretnutia.
Rekonštrukcia trávnika je v rozhodujúcej miere financovaná prostredníctvom Fondu na podporu športu (FNPŠ). Práve nevyhnutné procesy na získanie zdrojov posunuli termín dokončenia. Z tohto dôvodu už spomenuté domáce stretnutia proti FC Košice (2. kolo, 3. augusta) a proti MFK Dukla Banská Bystrica (4. kolo, 17. augusta) nebudeme môcť hrať na Sihoti. Zápas 6. kola proti FC DAC 1904 Dunajská Streda však s určitosťou odohráme na domácom trávniku a to v pôvodnom alebo náhradnom termíne, v závislosti od prác na výmene.

„Robíme všetko, čo je v našich silách. Rovnako ako výstavbu štadióna aj tento projekt chceme zvládnuť najlepšie, ako je v našich možnostiach. Práce prebiehajú a klub v spolupráci s dodávateľskou spoločnosťou urobí všetko, aby trávnik bol na zápasy hrané od septembra plnohodnotne pripravený. Týka sa to aj predkola mládežníckej Youth League, kde sa predstaví náš tím do devätnásť rokov. Už teraz sa na to veľmi tešíme. Sme presvedčení, že vytvoríte pre našich chlapcov neopakovateľnú atmosféru,“ povedal generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček a pokračoval: „Aj touto cestou vás chcem opätovne požiadať o trpezlivosť. Taktiež o podporu pri zakúpení celoročnej permanentky alebo vstupeniek na zápasy počas nadchádzajúcej sezóny. Veríme, že narastajúca fanúšikovská podpora AS Trenčín bude naďalej na vzostupe. Teší nás postupný návrat nielen Trenčanov, ale aj ľudí z blízkeho alebo vzdialenejšieho okolia na tribúny. Uvedomujeme si komplikovanosť uplynulých rokov, no o to viac si vážime každého z vás. Klub spoločne posúvame vpred aj vďake vašej energii.“

Veríme, že spolu sa opäť posunieme vpred. Len spoločne budeme silnejší nielen v nadchádzajúcej sezóne, ale aj pri prezentácií nášho štadióna a mesta v rámci organizácie Majstrovstiev Európy U21 a mládežníckej UEFA Youth League.

Ďakujeme za podporu.

Autor: astn
Rozpis zápasov
1:1 Bánovce nad Bebravou
Prípravný, 10.7.2024
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
16:00 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 13.7.2024

A-tím | AS Trenčín vstupuje do záverečnej fázy prípravy

AS Trenčín čaká po troch prípravných stretnutiach letné sústredenie v Hornom...

A-tím 13.7.2024

A-tím | V nedeľu proti pražským Bohemians

Náš tím čaká už v nedeľu prvé prípravné stretnutie v rámci letného sústredenia. O 16.00 h vyzveme...

A-tím 12.7.2024

Klub | ŠKF Sereď farmou AS Trenčín

Klub ŠKF Sereď bude v nasledujúcom ligovom ročníku pôsobiť ako farma AS Trenčín. Treťoligista bude mať na...

Fotogalérie 11.7.2024

Fotogaléria | Tretie stretnutie prípravy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria z prípravného zápasu proti FC ViOn Zlaté Moravce.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa