Aktuálne 17.7.2018

Gratulujeme pán Vojtech Masný ku krásnemu životnému jubileu

Legendárny trenčiansky útočník Vojtech Masný spojil takmer celý futbalový život s mestom pod Čákovým hradom. Pred pár dňami sa dožil krásneho životného jubilea. Zakladajúci člen Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) oslávil 80 rokov a my mu aj touto cestou srdečne gratulujeme a prajeme najmä pevné zdravie.

Rodák z Chynorian strelil v prvej lige v drese Jednoty Trenčín 65 gólov. Dovedna odohral v najvyššej súťaži 243 zápasov (71 gólov), z toho 182 bez prerušenia. Najcennejší dres si obliekol najčastejšie zo všetkých Trenčanov reprezentujúcich ČSSR.

V deviatich stretnutiach národného tímu dal tri góly. Za rezervné mužstvo Československa odohral tri zápasy (4 góly) a ako člen olympijského výberu absolvoval 16 stretnutí, v ktorých zaznamenal šesť gólov. Dva z nich na olympijských hrách v Tokiu v roku 1964, odkiaľ si priviezol striebornú medailu. Najväčší klubový úspech dosiahol ziskom titulu československého vicemajstra v drese Jednoty Trenčín v roku 1963.

Vojtech „Béla“ Masný mal šťastie najmä na Brazílčanov. Prvýkrát sa im pripomenul v júni 1963, keď Jednota privítala na štadióne Za mostami hviezdny tím Flamengo Rio de Janeiro. Pracovitá ľavá spojka pripravila hosťom exportnou strelou prehru. O tri roky neskôr sa jej meno skloňovalo priamo v Brazílii. Československí reprezentanti tam síce prehrali 1:2, trenčiansky útočník však majstrom sveta strelil gól. Slovami chvály po zápase nešetril ani legendárny Pelé. Slovenský olympijský výbor ho ocenil v roku 2003 Striebornými kruhmi SOV.

Autor: sstnf
Rozpis zápasov
7:1 voestalpine Stadion
Prípravný, 12.7.2025
LASK Linz - AS Trenčín
18:00
Prípravný, 19.7.2025
AS Trenčín - MŠK Púchov
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 15.7.2025

Fanúšikovia | Spúšťame voľný predaj permanentiek na sezónu 2025/2026

Od utorka 15. júla pokračujeme voľným predajom celosezónnych vstupeniek...

Fotogalérie 14.7.2025

Fotogaléria | Prípravné stretnutie proti LASK Linz

Fotogaléria z prípravného stretnutia LASK Linz - AS Trenčín (7:1).

ASTV 13.7.2025

ASTV | Zostrih z prípravného stretnutia proti LASK Linz

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti LASK Linz (1:7).

A-tím 13.7.2025

Katič | Linz odhalil naše slabiny

Štvrté stretnutie letnej prípravy nám herne ani výsledkovo vôbec nevyšlo. Rakúsky súper LASK Linz nás...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  mattoni  aarsleff  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  RS Technology  Hisense Antes GM