florbal 20.1.2020

Florbal | Žiaci nesklamali na najväčšom mládežníckom turnaji na svete

Mladší žiaci Florbalového klubu AS Trenčín sa hneď na začiatku roka predstavili na turnaji Gothia Innebandy Cup vo švédskom Göteborgu. V ôsmich chlapčenských a siedmich dievčenských kategóriách sa predstavilo 471 tímov z ôsmich krajín. Zverenci trénera Petra Klapitu hrali medzi chlapcami do dvanásť rokov, kde bolo ďalších 57 tímov z Česka, Dánska, Nórska, Ruska, Švédska, USA a spoločne s našim tímom aj Snipers Bratislava zo Slovenska.

„Rastúca generácia mladých florbalistov si vyžaduje nové hráčske výzvy a práve preto sme sa rozhodli cestovať na najväčší mládežnícky turnaj na svete. V silnej konkurencii prevažne švédskych družstiev sa chlapci nestratili. Proti svetovým veľkoklubom hrali vyrovnanú partiu o čom svedčia naše výsledky proti Örebro , Pixbo alebo Höllvikenu,“ povedal na úvod tréner Klapita.

Chlapci z AS Trenčín odohrali na severe Európy sedem zápasov vrátane predturnajového prípravného duelu proti špičkovému českému tímu Tatran Střešovice. Na svoje konto si pripísali tri víťazstvá jednu remízu a tri prehry.

„Dokázali sme streliť 26 gólov a inkasovali 22-krát. Pozitívna bilancia je na tak náročnom turnaji cenená dvojnásobne. Veľká vďaka patrí rodičom, ktorí boli s chlapcami počas celého turnaja. Neúnavne fandili a na každom zápase nám robili domácu atmosféru. Závidieť nám mohli aj miestne kluby. Faktom ostáva, že zahraničný turnaj priniesol množstvo skúseností, radosti, zážitkov a ukázal všetkým silné, ale aj slabé stránky. Povedal som, že chcem vychovať ako tréner aspoň dvoch reprezentantov. Myslím si, že to budú práve chalani z tejto partie. Neraz totiž prišla pochvala na adresu našich hráčov od švédskych trénerov,“ uzavrel tréner Peter Klapita.

Chlapci videli počas turnaja aj špičkový švédsky florbal najvyššej kvality, keď navštívili zápas mužskej SSL, v ktorom nastúpili domáci Pixbo Wallenstam proti Visby IBK. Pozápasová autogramiáda hviezdnych hráčov potešila nejedného z nich.

Hoci konečný výsledok nie je v tomto prípade ten najdôležitejší, pre úplnosť vám prinášame aj tento servis. Družstvo Petra Klapitu obsadilo v päťčlennej skupine vďaka horšiemu skóre tretiu priečku. Do play-off „A“ o konečné prvenstvo postupovali prvé dva tímy. Naši chlapci obsadili tretiu priečku len zásluhou horšieho skóre. V play-off „B“ vyhrali vysoko v šestnásťfinále, ale v boji o postup do štvrťfinále dolnej časti pavúka prehrali.

Gothia Cup 2020 FBK AS Trenčín U12
prípravný zápas Tatran Střešovice – FBK AS Trenčín 5:5
základná skupina FBK AS Trenčín – Örebro SK IBK 2:4
základná skupina Pixbo Wallenstam IBF „1“ – FBK AS Trenčín 4:2
základná skupina Bergs IK – FBK AS Trenčín 2:4
základná skupina FBK AS Trenčín – Frölunda IBK 3:2
play-off "b" 1/16 FBK AS Trenčín – IBK Höllviken Svart 8:0
play-off "a" 1/8 FBK AS Trenčín – IBK Lidköping „2“ 2:5

Autor: astn
Rozpis zápasov
14:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
2:3 Senica
Fortuna liga, 20. kolo, 20.2.2021
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 24.2.2021

ASTV | Štadión Sihoť od zbúrania oválu po otvorenie tribún za bránami

Príbeh novej podoby Štadióna Sihoť uzavrel návratom prvoligového...

Fanúšikovia 22.2.2021

Akadémia | Podporte svojimi 2% akadémiu AS Trenčín - This is my sen Academy

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu....

ASTV 20.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Senici

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 20. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 20.2.2021

Kmeť | V tejto fáze súťaže je každý zápas ako finále

Ligovú premiéru si v drese AS Trenčín odkrútil Matúš Kmeť. Proti Dunajskej Strede si...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa