florbal 3.9.2020

Florbal | Prichádza prvý ročník Salming Floorball Cupu

V domovskej hale florbalistov AS Trenčín sa počas nasledujúceho víkendu uskutoční prvý ročník predsezónneho turnaja Salming Floorball Cup. V M-Šport centre sa predstaví šesť tímov v kategórii starších žiakov a rovnaký počet v kategórii juniorov.

„Nad usporiadaním turnaja som uvažoval už niekoľkokrát. Nie je jednoduché pripraviť takéto podujatie. Akonáhle povolili pred začiatkom leta športové podujatia, pustili sme sa do toho. Vedel som, že príprava na novú sezónu bude ťažká. Práve preto nastal čas zorganizovať domáce podujatie,“ povedal hlavný organizátor SFC Martin Voštiar a doplnil: „Hlavným dôvodom zrodu turnaja je previerka pripravenosti našich mládežníckych tímov na nasledujúcu sezónu. Chceme odohrať zápasy podobné súťažným, preto hrací čas kopíruje ligové stretnutia. V tomto smere sme unikátni. Zápasy na dvakrát pätnásť minút nikoho dostatočne nepreveria. Ak chcete ako tréner vyskúšať celý tím, je nereálne všetkých chlapcov v tak krátkom čase vidieť.“

Všetky zápasy sa budú hrať v hlavnej hale M-Šport centra a pre tímy je pripravený bohatý sprievodný program. Počas celého turnaja bude k dispozícii bowling a v sobotu stolný tenis. Hlavný partner turnaja Salming ponúka zľavy až do výšky 40% na všetok tovar. Kebabizňa zabezpečila pitný režim a nápoj v ich sieti ku každému jedlu zadarmo. Asociácia športov Trenčín zabezpečí priame prenosy z vybraných zápasov a chýbať nebude turnajová reportáž na ASTV.

„Naše tímy sú odhodlané a hladné po úspechu. Juniorov čaká vstup do extraligy a podriadili sme tomu naozaj všetko. Príprava je pestrá, kvalitná a nechýba zápasová prax. Na umiestnenie sa nepozeráme. Medaila by potešila no viac sa zameriame na vyťaženie hráčov na ihrisku, herný systém a celkový prejav. U starších žiakov to bude určite podobné. V klube máme nového trénera, ktorý dostal šikovných chlapcov,“ povedal Voštiar.

Autor: astn
Rozpis zápasov
14:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
2:3 Senica
Fortuna liga, 20. kolo, 20.2.2021
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 24.2.2021

ASTV | Štadión Sihoť od zbúrania oválu po otvorenie tribún za bránami

Príbeh novej podoby Štadióna Sihoť uzavrel návratom prvoligového...

Fanúšikovia 22.2.2021

Akadémia | Podporte svojimi 2% akadémiu AS Trenčín - This is my sen Academy

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu....

ASTV 20.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Senici

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 20. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 20.2.2021

Kmeť | V tejto fáze súťaže je každý zápas ako finále

Ligovú premiéru si v drese AS Trenčín odkrútil Matúš Kmeť. Proti Dunajskej Strede si...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa