Mládež 22.3.2016

Devätnástka potvrdila druhé miesto, žiaci dali 46 gólov Myjave

Počas uplynulého víkendu pokračovali ďalším jarným kolom všetky mládežnícke súťaže. Starší dorast vyhral bitku o druhé miesto s Michalovcami. Darilo sa aj „sedemnástke“. Výber do 16 rokov neudržal vedenie 3:0 a remizoval. Mladší žiaci nastrieľali Myjave dovedna 46 gólov.

Výber do 19 rokov pod vedením trénera Eduarda Pagáča zvládol domáci zápas s Michalovcami (4:1), keď si už do polčasu vypracoval pohodlný dvojgólový náskok. Vďaka trom bodom sa osamostatnil na druhom mieste, keď práve východniarom odskočil na trojbodový rozdiel. Vynikajúcu druhú pozíciu potvrdila aj „sedemnástka“, ktorá si Michaloviec zobrala všetky body po výsledku 3:0. Všetky góly padli až po prestávke. Viac ako polovicu zápasu sme hrali v početnej výhode po vylúčení domáceho hráča. Nespokojní sa zo Zemplína vracali hráči a tréneri U16. „Šestnástka“ do polčasu viedla o tri góly, no po prestávke domáci tím stihol vyrovnať. Mrzia najmä dva góly v záverečnej desaťminútovke.

Dôležité body z ihriska súpera si pripísala „pätnástka“, ktorá zvíťazila v Dunajskej Strede 4:1. Urputne tak bojuje o účasť na finálovom turnaji o majstra Slovenska.

Výborne sa darilo mladším žiakom, ktorí si na domácom trávniku schuti zastrieľali proti Myjave. Výber do 13 rokov sa presadil pätnásťkrát a chlapci z „dvanástky“ sa trafili do čierneho až v tridsaťjeden prípadoch.

Starší dorast (U19, I. liga) - 16. kolo
AS Trenčín – MFK Zemplín Michalovce 4:1 (2:0)
Góly: 5. Bala, 12. Mikeš, 64. Jančo, 90. Kvocera – 49. Kolesár
AS: Vavrúš – Janček, Jánošík, Šalata, Kochan, Mikeš (86. Kvocera), Jančo (77. Sedláček), Bala, Halgoš, Rolinec, Prekop (77. Pajdučák)

Mladší dorast (U17, I. liga) - 16. kolo
MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín 0:3 (0:0)
Góly: 45. Lavai, 49. Rusnák, 56. Fabuš, ČK: 39. Uher (Michalovce)
AS: Švajka – Slávik, Klemens (53. Kozák), Tabak, Mišák (60. Zajac), Beďatš, Brenkus, Štefánik, Levai, Ambrož (69. Augustín), Rusnák (53. Fabuš)

Mladší dorast (U16, I. liga) - 16. kolo
MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín 3:3 (0:3)
Góly: 58., 70. a 77. Jakubov – 7. Laco, 23. Bednár, 29. Pišoja
AS: Šebák – Sekerka, Petro, Pišoja, Párkaň, Machara, Kadák (50. Bezunk), Svečula, Bednár, Petráš, Laco

Starší žiaci (U15, I. liga) – 16. kolo
FK DAC 1904 Dunajská Streda – AS Trenčín 1:4 (1:1)
Góly AS: Kyselica 2, Letenay, Tatranský
AS: Kišac – Jambor (62. Straka), L. Zelníček (46. Daniš), Valo, Matejka, Fábera, Kyselica, Ragan, Tatranský, Krupa (52. Svorada), Letenay

Starší žiaci (U14, I. liga) – 16. kolo
FK DAC 1904 Dunajská Streda – AS Trenčín 3:1 (2:0)
Gól AS: Gaži
AS: Slavíček (52. Šmulík) – Šikula (36. Gálik), Mazanovský, Gaži, Ondrášek (52. Hlavatý), Hollý, Žákech, Lichner, Bobošík, Michalec (52. Tomík), Kapuš

Mladší žiaci (U13, I. liga) – 16. kolo
AS Trenčín – Spartak Myjava 15:1 (7:0)
Góly AS: Machara 3, Šimek 3, Chlpek 2, Fabián 2, Gago 2, Vailing, Pavlíček, Veselý
AS: Šmulík, Kubiš, Fabián, Chlpek, Machra, Macháčik, Dáv. Suchý, Gálik, Dal. Suchý, Vyšlan, Mičuda, Pavlíček, Gago, Šimek, Veselý, Machara, Vailing, Lapoš

Mladší žiaci (U12, I. liga) – 16. kolo
AS Trenčín – Spartak Myjava 31:0 (16:0)
Góly AS: Škultéty 5, Brandis 4, Gogora 4, Svedek 4, Tučka 4, Mikulaj 3, Zaťko 2, Ďorďai 2, Pavlovský, Praženka, Šebeň
AS: Haško – Bagín, Bednár, Cobori, Ďorďai, Zaťko, Gogora, Škultéty, Svedek, Pavlovský, Mikulaj, Šebeň, Sivá, Praženka, Brandis, Birás, Andrejko, Eliaš, Tučka

Starší žiaci (U15, II. liga) – 16. kolo
AS Trenčín B – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:1 (0:1)
Gól AS: Plšek
AS: Kukučka – Minárik (66. Stolárik), Sivoň, Mikulaj, Plšek, Ďurec, Frťala, Šimlovič (58. Fabuš), Prekop (52. Murárik), Gajdoš, Vaňovič (64. Mikušinec)

Mladší žiaci (U13, II. liga) – 16. kolo
AS Trenčín B – FC ŠTK 1914 Šamorín 0:2 (0:1)
AS: Slavíček – Murko, Pávek, Wijnands, Polčák, Chmelina, Asani, Podkopčan, Hlavatý, Šamaj, Prekop