Mládež 4.8.2017

Devätnástka druhá na turnaji v Tepliciach

Výber AS Trenčín do 19 rokov sa počas uplynulého týždňa predstavil na kvalitne obsadenom dorasteneckom turnaji v českých Tepliciach. V silnej konkurencii obsadil vynikajúcu druhú priečku.

Zverenci trénera Ľubomíra Reitera cestovali na západ Českej republiky s devätnástkou hráčou. V kvalitných zápasoch dostal šancu každý a ani jeden z nich herne nesklamal. „Dominovali sme v každom zápase, čo hodnotím veľmi pozitívne. Preferovali sme trenčiansky štýl hry,“ povedal po návrate tréner staršieho dorastu.

V základnej skupine chlapci odohrali kvalitné zápasy proti Drážďanom (1:1) a Bohemians Praha (2:0). „Od úvodných minút sme šli do ofenzívy odvážne. Góly sme dali po pekných akciách na jeden dotyk a následných centroch z krajov,“ pokračoval kormidelník U19.

Finálový duel proti Honvédu Budapešť (1:3) mal dva rozdielne polčasy. V prvom hrali naši mladíci fantastický futbal smerom dopredu a vypracovali si viaceré čisté šance. Loptu však nedokázali trikrát dokopnúť do prázdnej brány. Maďarský tím využil na otvorenie skóre jedinú príležitosť po chybnej rozohrávke. „Najkvalitnejším družstvom turnaja boli Drážďany. Ukázali nám, ktorým smerom sa uberá moderný nemecký futbal. Celkovo hodnotím naše vystúpenie pozitívne. Potešila nás aj cena pre najlepšieho brankára turnaja. Stal sa ním Denis Chudý,“ dodal na záver Reiter.

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...