A-tím 25.2.2020

Bergsen | Zaslúžili sme si viac

Náš premiérový zápas na novom Tehelnom poli mohol skončiť celkom inak. Vytvorili sme si niekoľko vyložených gólových príležitostí, boli sme strelecky aktívnejší a jednoznačne futbalovejším mužstvom. Na to sa však nielen v situácii, keď nám ide o miestenku v hornej šestke, nehrá.

„Odohrali sme dobrý zápas a zaslúžili sme si viac. Nepremenili sme však naše gólové príležitosti,“ povedal len dvadsaťročný brankár Menno Bergsen, ktorý je v úvode jari brankárskou jednotkou trénera Norberta Hrnčára.

„Nehrali sme zle. Dokázali sme veľmi účinne oslabiť tlak zo strany domáceho mužstva. Nedokázali sme však skórovať. Hrali sme veľmi futbalovo a aktívne. V takomto zápase príde logicky k stratám, ale aj takéto situácie sme vyriešili. Inkasovali sme naopak po situáciách, kedy sme góly dostať nemuseli.“

Odchovanec vysoko hodnotenej akadémie Sparty Rotterdam nemal svoj podiel na góloch. Naopak, minimálne v dvoch prípadoch skvele zasiahol pri šanciach „belasých“. „Prvému gólu sa vďaka teču dalo iba ťažko zabrániť. Pri druhom som bol v dobrej pozícii, ale súper to trafil. Nechali sme mu veľa miesta. Ako brankár však chcem chytiť každú strelu a s našim trénerom rozoberieme, čo som mohol urobiť lepšie,“ vrátil sa k obom situáciám Bergsen a pokračoval: „Hoci som niečo chytil, vôbec nie som spokojný. Prehrali sme a to je to dôležité.“

Mladý holandský brankár verí, že štvrťfinále Slovnaft Cupu hrané na žilinskom štadióne bude z pohľadu výsledku celkom iné. „Ukázali sme svoju kvalitu. Proti veľmi kvalitnému súperovi sme predviedli dobrú hru a preto nie sme bez šance v našom ďalšom zápase. Verím, že uspejeme,“ dodal pred budúcotýždňovým Slovenským pohárom Bergsen.

Autor: astn, foto: tasr
Rozpis zápasov
17:00 Nitra
Fortuna liga, 26. kolo, 11.4.2020
FC Nitra - AS Trenčín
2:0 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 22. kolo, 7.3.2020
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.4.2020

TiMS | Tréningový proces v akadémii pod kontrolou trénerov a Michala Lacenu

Pandémia koronavírusu výrazne prehovorila do tréningového...

ASTV 5.4.2020

ASTV | Víťazom ankety Futbalový sen Gól roka 2019 exkluzívne nožničky Hurného

Víťazom ankety Futbalový sen Gól roka 2019 sa na základe...

esport 4.4.2020

eSports | Nový hráč FIFA tímu prišiel z This is my sen Academy

Päť dní trvajúci online turnaj FIFA pre hráčov na PS4 má svojho víťaza. Bez...

ASTV 3.4.2020

eSports | Vrcholí turnaj na PS4 o miesto vo FIFA tíme AS Trenčín

Päť dní trvajúci turnaj FIFA20 pre hráčov na PS4 dnes podvečer vyvrcholí...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak