A-tím 27.7.2022

Akadémia | Pätica dorastencov zažila prvý kontakt s fortunaligovým tímom

Menej vyťažení hráči prvého mužstva a viacerí dorastenci dostali príležitosť odohrať medzi dvoma fortunaligovými kolami prípravný zápas proti treťoligovej Beluši. Tím vedený Petrom Hyballom si pripísal víťazstvo (3:2), ale dôležitejšie ako výsledok sú skúsenosti a herná prax, ktorú dostali všetci prítomní na ihrisku.

Strelecký účet v drese prvého mužstva si otvoril Samuel Bednár. Po akcii Artura Gajdoša a Lucasa Demitru z ľavej strany doplnil útok. V správnom okamihu bol na správnom mieste vďaka čomu strelil jeden z najjednoduchších gólov vo svojej kariére. „Takéto góly sú často tie najťažšie. Pred zakončením mi hlavou prebehlo veľa vecí,“ povedal so smiechom osemnásťročný mladík, ktorý si šancu ukázať sa váži: „Bola to dobrá príležitosť a skúsenosť. Predsa len, je to skok v porovnaní s dorasteneckou ligou. Na všetko máte menej času. Snažil som sa s tým vysporiadať.“

Z pätice hráčov, ktorí zažili premiéru v drese prvého tímu, zaujal asi najviac stredopoliar Adrián Fiala. Sedemnásťročný mladík odohral druhý polčas a počas pozápasového rozhovoru pôsobil výrazne nervóznejším dojmom ako na ihrisku. „Snažil som sa hrať, čo viem. Necítil som tlak. Naopak, bol som veľmi motivovaný. Môžem povedať, že som spokojný. Nečakal som, že budem mať až toľko lôpt. Čo ďalej? Budem sa snažiť, aby som sa tam opäť dostal,“ povedal odchovanec nitrianskeho futbalu začínajúci v našich farbách tretiu sezónu.

Príležitosť dostala aj dvojica nádejných stopérov Dávid Ovšonka a Matej Obšivan. „Bol to môj prvý zápas na úrovni mužov. V porovnaní s devätnástkou to bolo tvrdšie a rýchlejšie. Zo začiatku som mal s tým problém, ale potom som sa do toho dostal. Bolo potrebné viac sa koncentrovať, byť pripravený na každý súboj. Bola to výborná skúsenosť. Rád by som podobné zápasy hral častejšie,“ nechal sa počuť Ovšonka.

Sedemnásťročný Obšivan prišiel do našej akadémie len pred pol rokom z Púchova. Dnes má na svojom konte prvý kontakt s fortunaligovým tímom. „Veľmi si užívam, že môžem hrať s takými hráčmi. Budem naďalej tvrdo pracovať, aby som išiel ešte vyššie.“

Na záverečných desať minút nastúpil na poste ľavého obrancu Nikolas Brandis. „Intenzita a fyzická hra ešte nie je v mojom prípade ideálna, ale na ihrisku som sa cítil dobre. Snažil som sa uvoľniť, aby som nebol v strese. Vtedy totiž prichádzajú chyby. Treba iba ukázať, čo ste natrénovali. Teraz zostáva len pracovať a čakať na ďalšiu šancu,“ dodal Brandis.

Autor: astn
Rozpis zápasov
3:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 4. kolo, 5.8.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 12.8.2022

Lavrinčík | Zápasy sa rozhodujú v šestnástkach, tam musíme byť dostatočne dobrí

V piatom kole našej najvyššej futbalovej súťaže sa...

Fanúšikovia 12.8.2022

Fanúšikovia | Vstupenky na zápas proti Liptovskému Mikulášu v predaji

Už dnes si môžete kúpiť vstupenky na nadchádzajúci domáci zápas AS...

ASTV 12.8.2022

ASTV | Zubairu prestupuje do Mostaru, emotívna rozlúčka po necelých šiestich rokoch

Abdul Zubairu opúšťa po necelých šiestich rokoch AS...

A-tím 11.8.2022

A-tím | Gaži predĺžil zmluvu s AS Trenčín

Stále iba devätnásťročný odchovanec klubu Adam Gaži predĺžil zmluvu s AS Trenčín. Minimálne ďalšie...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport