A-tím 17.11.2023

A-tím | Samuel Bagín s novým kontraktom

Ďalším hráčom, ktorý sa rozhodol spojiť svoju budúcnosť s AS Trenčín, sa stal Samuel Bagín. Odchovanec našej This is my sen Academy podpísal nový 3 a pol ročný kontrakt. Stále len devätnásťročný obranca by mal tvoriť torzo nášho mladého tímu.

Rodák z Ilavy bol kapitánom majstrovskej devätnástky, ktorá sa predstavila aj v mládežníckej lige majstrov. Z účasti v nej ho vyradilo zranenie kolena. V jarnej časti sezóny 2022/2023 však dostal šancu v A-tíme. Touto ponúknutou príležitosťou naložil tým najlepším možným spôsobom. Do konca jari si pripísal trinásť ligových štartov, v ktorých strelil dva góly. Doteraz nazbieral dvadsať zápasov v našej najvyššej súťaži, ku ktorým pridal aj 4 pohárové. Bagín je zároveň dlhodobo mládežníckym reprezentantom Slovenska a zúčastnil sa aj majstrovstiev sveta do 20 rokov v Argentíne.

"Samo je jedným z top prospektov nášho klubu a už dnes patrí k dôležitým prvkom prvého mužstva napriek jeho mladému veku. Ak bude pokračovať v tvrdej práci a rozvoji jeho potenciálu ako doteraz, tak jeho rola bude časom určite ešte výraznejšia. Úprimne sme veľmi radi, že sa nám podarilo dohodnúť na dlhodobej spolupráci. Nová 3,5-ročná zmluva prinesie Samovi potrebný kľud a čistú hlavu, ktoré sú extrémne dôležité pre hráča jeho veku na ďalší výkonnostný posun. Ako klub sme týmto krokom zároveň jednoznačne deklarovali našu vieru v jeho schopnosti a potenciál rásť ako osobnosť či hráč. Som si istý, že Samo bude ďalším z odchovancov našej akadémie, ktorý zanechá v Trenčíne výraznú stopu a bude príkladom pre jeho nasledovníkov," komentoval športový riaditeľ klubu Andrej Žáčik.

Autor: astn
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
17:30 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 9.12.2023

Kozlovský | Chýbajú nám góly a pokoj pri zakončení

Náš tím pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká ďalšie stretnutie na súperovej pôde. V...

ASTV 8.12.2023

Komunita | Víťazstvo z MikulAS Cupu po siedmykrát pre Hodžovú

AS Trenčín pripravil pre žiakov prvého stupňa základných škôl už jedenásty...

ASTV 7.12.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 7.12.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco
×
Dnes v 17:30 |
DAC 1904 Dunajská Streda
AS Trenčín