A-tím 25.5.2024

A-tím | Pätica hráčov končí v AS Trenčín

Pred štartom prípravy na nový ročník najvyššej slovenskej súťaže nastávajú v tíme trénera Iliju Stolicu viaceré zmeny. Už dnes je známy odchod pätice hráčov. V budúcej sezóne nebudú obliekať dres nášho klubu Michal Kukučka, Lucas Demitra, Njegoš Kupusovič, Alden Šuvalija a Jesse Akila. Všetkým piatim hráčom vypršal kontrakt s klubom.

"Chlapcom sa v mene celého klubu musíme v prvom rade poďakovať za odvedené služby pre AS Trenčín a celú našu komunitu. Prajeme im len to najlepšie do ďalšej kariéry. Špeciálna vďaka patrí Michalovi (Kukučkovi) a Lucasovi (Demitrovi), ktorí strávili v klube dlhé roky. Prešli našou akadémiou. Dúfame, že nadobudnuté skúsenosti budú zúročovať v ich nových pôsobiskách. Špeciálne treba poďakovať aj Njegošovi (Kupusovičovi), ktorý strávil v klube tri roky a svojím prístupom na ihrisku a mimo ihriska vždy išiel príkladom," povedal športový riaditeľ klubu Andrej Žáčik.

Dvadsaťdvaročný brankár Kukučka prešiel mládežníckou akadémiou klubu This is my sen Academy. Vybojoval si miesto nielen v mládežníckych reprezentáciách a v slovenskom tíme do 21 rokov, ale vypracoval sa aj na oporu prvého mužstva. V bielo-červených farbách odohral 68 ligových stretnutí. Dnes odchádza za novou výzvou vo svojej kariére.

Demitra je druhým z odchádzajúcich odchovancov. Dvadsaťjedenročný mladík si aj vďaka opakujúcim sa zdravotným problémom nenašiel stabilné miesto v zostave prvého tímu. V našom drese odohral 26 ligových zápasov a sedem pridal počas hosťovania v Zlatých Moravciach. Na svojom konte má dva ligové góly.

Kupusovič opúšťa kabínu ako najlepší strelec nášho tímu v minulej sezóne. V tridsiatich ligových stretnutiach sa presadil desaťkrát, čo z neho urobilo šiesteho najlepšieho strelca Niké ligy. Dvadsaťtriročný Srb odohral v našom drese 72 ligových zápasov a strelil 19 gólov.

Dvojica Alden Šuvalija a Jesse Akila sa výraznejšie nepresadila. Prvý menovaný najmä zo zdravotných dôvodov.

Autor: astn
Rozpis zápasov
1:1 Bánovce nad Bebravou
Prípravný, 10.7.2024
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
16:00 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 13.7.2024

A-tím | AS Trenčín vstupuje do záverečnej fázy prípravy

AS Trenčín čaká po troch prípravných stretnutiach letné sústredenie v Hornom...

A-tím 13.7.2024

A-tím | V nedeľu proti pražským Bohemians

Náš tím čaká už v nedeľu prvé prípravné stretnutie v rámci letného sústredenia. O 16.00 h vyzveme...

A-tím 12.7.2024

Klub | ŠKF Sereď farmou AS Trenčín

Klub ŠKF Sereď bude v nasledujúcom ligovom ročníku pôsobiť ako farma AS Trenčín. Treťoligista bude mať na...

Fotogalérie 11.7.2024

Fotogaléria | Tretie stretnutie prípravy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria z prípravného zápasu proti FC ViOn Zlaté Moravce.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa