A-tím 30.5.2024

A-tím | Kapitán Bariš zostáva naďalej v drese AS Trenčín

Jedným z lídrov AS Trenčín v nadchádzajúcej sezóne Niké ligy bude aj aktuálny kapitán mužstva Damián Bariš. Dvadsaťdeväťročný odchovanec klubovej akadémie podpísal nový ročný kontrakt. Defenzívny stredopoliar bol v minulej sezóne jedným z najvyťaženejších ligových futbalistov. Zásluhou 2719 odohraných minút sa zaradil na záver prvej desiatky štatistického hodnotenia najvyššej domácej súťaže.

„Som rád, že môžem byť súčasťou klubu ďalší rok. Predsa len, som tu doma a cítim sa tu spolu aj s rodinou dobre. Zavážilo, že v dobre rozbehnutej minulej sezóne sme nedokončili našu prácu. Máme však na čom stavať,“ povedal Damián Bariš. Viac z rozhovoru po podpise zmluvy nájdete na klubovej ASTV.

Bariš sa do materského klubu vrátil pred rokom so skúsenosťami z najvyššej českej a slovenskej súťaže. Ihneď sa zaradil medzi najväčšie opory mužstva nielen na ihrisku, ale aj v kabíne. Okrem vysokej minutáže patril medzi najúspešnejších hráčov ligy v osobných súbojoch. S percentuálnou úspešnosťou na úrovni takmer 67% sa umiestnil na rozmedzí druhej a tretej desiatky súťaže.

Trenčiansky rodák odohral v našom drese 44 ligových zápasov. Ligové štarty zbieral po desiatkach aj vo farbách Skalice a Zlatých Moraviec. Následne prestúpil do Zbrojovky Brno, ktorej po dvoch rokoch pomohol výraznou mierou k postupu do najvyššej súťaže. V ročníku 2020/2021 nazbieral 21 štartov v prvej českej lige. S Brnom však vypadol. Po roku v druhej lige a štvrtom mieste v drese Podbrezovej sa pred rokom vrátil pod Čákov hrad.

Autor: astn
Rozpis zápasov
1:1 Bánovce nad Bebravou
Prípravný, 10.7.2024
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
16:00 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 13.7.2024

A-tím | AS Trenčín vstupuje do záverečnej fázy prípravy

AS Trenčín čaká po troch prípravných stretnutiach letné sústredenie v Hornom...

A-tím 13.7.2024

A-tím | V nedeľu proti pražským Bohemians

Náš tím čaká už v nedeľu prvé prípravné stretnutie v rámci letného sústredenia. O 16.00 h vyzveme...

A-tím 12.7.2024

Klub | ŠKF Sereď farmou AS Trenčín

Klub ŠKF Sereď bude v nasledujúcom ligovom ročníku pôsobiť ako farma AS Trenčín. Treťoligista bude mať na...

Fotogalérie 11.7.2024

Fotogaléria | Tretie stretnutie prípravy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria z prípravného zápasu proti FC ViOn Zlaté Moravce.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa