A-tím 1.6.2024

A-tím | Ďalší mládežník s prvou zmluvou v AS Trenčín

Odchovanec akadémie AS Trenčín Daniel Prekop podpísal svoj premiérový profesionálny kontrakt. Svojmu materskému klubu sa upísal na tri roky. This is my sen Academy vychovala už množstvo hráčov, ktorí prešli mládežníckymi kategóriami až do prvého mužstva. Prekop tak doplní mená ako Artur Gajdoš, Lukáš Skovajsa, Damián Bariš alebo Tadeáš Hájovský.

Talentovaný defenzívny hráč sa k prvému tímu pripojil už počas nedávno skončenej sezóny. Popri tréningovom procese s A-tímom zbieral štarty v „devätnástke“, ktorej výraznou mierou prispel k zisku majstrovského titulu.

„Som veľmi rád, že vôbec prvú zmluvu som podpísal práve s Trenčínom. V kabíne sa cítim veľmi dobre. Chalani sú super. Sme tam výborná partia,“ povedal po podpise devätnásťročný obranca.

Do This is my sen Academy prišiel z neďalekej Dubnice nad Váhom, kde začínal s futbalom ako päťročný. Jeho prvé kroky v našom klube boli v kategórií U12 a za sebou má veľmi úspešnú mládežnícku kariéru. Doposiaľ má na svojom konte tri majstrovské tituly a to v kategóriách U14, U17 a aktuálne U19.

V ročníku 2023/2024 si plnil povinnosti nielen v A-tíme, ale i v mládežníckej reprezentácií. Za klubovú „devätnástku“ strelil tri góly. „Je super, že popri trénovaní s prvým mužstvom som mohol hrávať aj za U19. Nestrácal som zápasovú prax. Mužský futbal je určite náročnejší, najmä po fyzickej stránke. Je rýchlejší a taktickejší. Prechod nebude určite jednoduchý,“ dodal Prekop.

Talentovaného mladíka čaká na jeseň už druhá účasť v mládežníckej Lige majstrov, kde odohral pred dvoma rokmi tri zápasy. Jeho cieľom však nebude len koncentrácia na túto prestížnu súťaž. „Môj cieľ je začať zbierať prvé minúty v Niké lige a časom sa prebojovať do základnej zostavy A-tímu. Mládežnícku Ligu majstrov som ale už raz hral a určite je pre mňa veľkým lákadlom,“ povedal na záver Prekop.

„Daniel sa za ostatné obdobie vypracoval na oporu našej devätnástky a taktiež aj slovenskej reprezentácie v jeho kategórii. Počas jarnej časti sa už postupne etabloval v tréningovom procese prvého mužstva a v novom ročníku sa stane jeho plnohodnotnou súčasťou. Podpis trojročnej zmluvy je logickým vyústením jeho tvrdej práce a motiváciou presadiť sa aj v seniorskom futbale. Sme radi, že sa rozhodol ísť touto cestou a že za obdobie strávené v klube si vybudoval silný vzťah k AS Trenčín. Je skvelé, že má túžbu urobiť prvé kroky vo veľkom futbale práve tu,“ povedal po podpise športový riaditeľ klubu Andrej Žáčik.

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 13.6.2024

A-tím | Sláviček ostáva i naďalej pod Čákovým hradom

Odchovanec našej This is my sen Academy a brankár nášho A-tímu Matúš Sláviček ostáva...

ASTV 12.6.2024

ASTV | Zostrih z finálového zápasu československého pohára

ASTV vám prináša zostrih z finálového zápasu Československého pohára proti AC...

Aktuálne 8.6.2024

Klub | Generálny manažér Rybníček o výmene trávnika

Proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť odštartoval v priebehu tohto týždňa. Počas...

ASTV 5.6.2024

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca apríl

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite si...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa