A-tím 9.2.2024

A-tím | Ďalší mládežník s prvou zmluvou v AS Trenčín

Talentovaný mládežník Adrián Fiala podpísal svoju prvú profesionálnu zmluvu s AS Trenčín. Prvé futbalové kroky stále len osemnásťročného záložníka odštartovali na juhu Slovenska v OTJ Palárikovo. „Pocity sú super, som veľmi rád, že sa mi podarilo podpísať svoj prvý kontrakt práve tu, s tým cieľom som sem prichádzal,“ povedal po podpise zmluvy Fiala.

Adrián prestúpil do trenčianskej This is my sen Academy v lete 2020 z FC Nitra. Jeho efektivita aj napriek pozícií záložníka patrí k najlepším v našej mládeži. V sezóne 2021/2022 zúročil svoje gólové príležitosti a desiatimi vsietenými gólmi prispel k zisku majstrovského titulu našej U17. V aktuálnej sezóne má na dosah rovnaký ciel a to zisk titulu s tímom do devätnásť rokov, ktorá prečkala zimu na prvej priečke: „Mojim cieľom je aktuálne vyhrať ligu s 19-stkou a opäť si zahrať mládežnícku Ligu majstrov,“ povedal Fiala. Ten túto prestížnu súťaž okúsil už ako sedemnásťročný, keď mal možnosť zasiahnuť do play-off zápasov Ligy majstrov proti aténskemu Panathinaikos FC. Osemnásťročný Fiala však netúži len po zisku prestíže v “devätnástke“, jeho cieľom je odohrať svoje prvé minúty aj v najvyššej slovenskej mužskej súťaži.

Mladý nádejný záložník sa pred rokom predstavil aj v zápasoch zimnej prípravy. Jeho debut proti FK Rača bol ošperkovaný premiérovým gólom za A-tím. „Oproti mládežníckemu futbalu je to skok. Futbal je rýchlejší a po fyzickej stránke súbojovejší. Dá sa to však zvládať, ale treba naďalej pracovať,“ povedal Fiala. Talentovaný mladík rovnako ako jeho spoluhráči Lukáš Mikulaj a Tadeáš Hájovský prešiel cez krídla našej úspešnej akadémie až do mužského futbalu. „V kabíne sa cítim veľmi dobre, myslím si, že ma prijala v poriadku, je to aj kvôli mojim rovesníkom z 19-stky, s ktorými už máme niečo odkopané,“ dodal Adrián.

Autor: astn
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
15:00
NIKÉ LIGA, 23. kolo, 9.3.2024
FC Košice - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 22. kola základnej časti Niké ligy proti MFK...

ASTV 3.3.2024

Bariš | Sme sklamaní, budeme sa snažiť vyhrať spodnú šestku

Bezgólová remíza nám napokon k postupu do prvej šestky nestačila. Do gólového...

ASTV 3.3.2024

Kmeť | Celú sezónu sme podávali dobré výkony, no zlyhali sme v koncovke

V poslednom zápase základnej časti Niké ligy zaznamenal náš tím...

ASTV 3.3.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 22. kola základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus