Mladíci nazbierali viac prehier ako víťazstiev

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín.

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín z uplynulého týždňa:

Starší dorast (U19, I. liga) - 17. kolo:
AS Trenčín – FC Nitra 1:5 (1:3)
Gól AS: Mat. Gajdošík

AS: Feriančík - V. Gajdošík, Ivicze, Kvasnica (Mich. Gajdošík), Bučko - Štefánik (Rybanský) - Mat. Gajdošík, Horčičák, Holúbek, Mondek - Mišák (Trebatický)

Radúz Dorňák (tréner): „Nastúpili proti sebe útočne naladené mužstvá, čo dokumentuje aj počet dosiahnutých gólov. Súper bol priamočiarejší, dôraznejší a efektívnejší. Využil naivitu našej defenzívy a naopak - v ofenzíve naši hráči nedotiahli herné situácie do finálnej fázy a zakončenia.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 17. kolo:
SFM Senec – AS Trenčín 3:1 (0:1)
Gól AS: Kozic

AS: Súdny - Hrnčár, Žabár (Agafón), Vozár, Dzurilla – Bezák (Vlnka), Ďuriška, Pupiš (Trebatický), Bartoš (Grejták) - Kozic, Lacko

Marián Zimen (tréner): „Prvý zápas na prírodnej tráve. Mal som trochu obavy ako sa s tým hráči vysporiadajú. Začiatok sme zvládli veľmi dobre, hrali sme agresívne, priamočiaro, jednoducho na minimum dotykov a výsledkom toho bol aj vedúci gól Kozica. V hre sme aj naďalej pokračovali a vytvorili si ďalšie šance. Postupom času sa do hry začal viac dostávať súper, mal niekoľko štandardných situácií, z ktorých väčšina bola pre nás nebezpečná. Opäť ako v predchádzajúcom zápase sme nezvládli koniec prvého polčasu, kedy si súper po našich chybách vytvoril územný tlak. V druhom polčase sme inkasovali tri góly zo štandardných situácii (takmer totožné), na ktoré sme napriek fyzickej zdatnosti zle reagovali. Súper si ale nevypracoval gólové šance z hry, ale ohrozoval nás len zo štandardných situácii. Čo ma ale viac mrzí ako inkasované góly je fakt, že sme sa nedokázali v druhom polčase presadiť kombinačne ani v súbojoch jedna na jedna.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 17. kolo:
AS Trenčín – FC Nitra 1:3 (1:1)
Gól AS: Jurica

AS: Vozár - Szántó, Ranko, Sluka, Mazáň - Morong - Škvarka (Červený), Kyselica, Lobotka (Čenteš), Šiko (Matejka) - Jurica (Vitkovský)

Ján Blaháč (tréner): „V druhom domácom majstrovskom zápase sme podali veľmi dobrý výkon i napriek prehre 1:3. Športovo to konštatoval aj súperov tréner, lepší tím prehral. Úvod bol veľmi rýchly, nielen gólovo, ale aj nasadením. V 5. min sme sa ujali vedenia po peknej narážačke Juricu s Lobotkom a presnom Juricovom zakončení spoza pokutového územia. O štyri minúty bolo vyrovnané. Rýchly protiútok súpera presne zakončil Adámek. Hral sa svižný futbal, ktorý preferovali oba kolektívy. Dobré stretnutie pokračovalo aj po prestávke. Obidva kolektívy sa snažili hrať futbal, nie ho kaziť a to bolo pozitívom tohto stretnutia. Škoda, že v 54. min sa ujal súper vedenia, keď centrovanú loptu si náš brankár Vozár nešťastne vrazil do siete. Od tohto okamihu sme boli aktívnejší, ale vytvorené príležitosti na vyrovnanie sme postupne Juricom, Červeným, Šikom alebo Mazáňom nevyužili. V 78. min sme inkasovali tretí gól po rohovom kope a zdalo sa byť po zápase. Sme spokojní s výkonom, nie však s výsledkom.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 17. kolo:
SFM Senec – AS Trenčín 1:2 (0:2)

Góly AS: Bilka, Čenteš

AS: Valovič - Malík, Bednárik, Kováčik, Skovajsa - Molnár (Zaťko), Bariš, Čenteš, Kochan (Chrenko) - Opatovský (Baňák), Bilka (Szabó)

Milan Spurný (tréner): „Hralo sa na kvalitnej trávnatej hracej ploche za slnečného počasia. V prvom polčase sme hrali aktívne, jednoducho, priamočiaro, čo robilo domácim veľké problémy. Dokázali sme si vypracovať gólové situácie, ale žiaľ iba dve sme premenili na góly. V druhom polčase sme prestali behať bez lopty, strácali sme ľahké lopty v prechodovej fáze smerom do útoku, útočníci nepodržali loptu, nechali sme domácim viac priestoru a tak sme sa dostali pod tlak. Po štandardnej situácii domáci znížili a ku koncu zápasu sme sa strachovali o výsledok. Viac ako víťazstvo ma teší výkon z prvého polčasu. Dnes mali premiéru viacerí noví chlapci a podali solídne výkony.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 18. kolo:
Inter Bratislava – AS Trenčín 0:0 (0:0)

AS: Zemanovič - Antošík, Bezunk, Škarbala, D. Stránsky - Ďuráči, Juliny (Ábel), Bero, Vlado (Krasňan) - Kováčik, Hoťko (Šedivý)

Eduard Pagáč (tréner): „Na veľmi zlom teréne sa nedalo kombinovať, čomu sme sa v prvom polčase nevedeli prispôsobiť. V druhom polčase sme začali hrať agresívne a jednoducho, súpera sme dostali pod tlak, ale šance ktoré sme si vypracovali sme nedokázali premeniť.“

Starší  žiaci (U14, I. liga) - 18. kolo:
Inter Bratislava – AS Trenčín 0:2 (0:1)

Góly AS: Hošták, Hrušovský

AS: Amcha - Vlček, Blažej, Valaštín, Vasko - Hladký, Jančo, Holíček, Polhorský (Kohout) - Hošták, Jánošík (Hrušovský)

Ľubomír Paraska (tréner): „V prvom súťažnom zápase jari sme nastúpili proti slabšiemu súperovi a asi sme si z neho zobrali príklad, lebo náš výkon taktiež vyznel podpriemerne. Defenzívna činnosť hráčov ešte ako tak spĺňala isté kritéria, ale hra smerom dopredu bola slabá. Je len otázne, či  to bolo spôsobené viac nekvalitným terénom alebo nedostatočnou úrovňou herných činností jednotlivca. Pozitívom bola snaha a spomínaná defenzívna činnosť.“