Zápasy - archiv 6.11.2009

AS remizovalo piaty zápas v rade

AS Trenčín – LAFC Lučenec 0:0.

Zverenci trénera Vladimíra Koníka síce už od augusta nepoznajú chuť prehry, ale v piatich ligových kolách v rade nedokázali bodovať naplno. Piatu remízu v rade zaznamenali v 16. kole na domácom ihrisku s LAFC Lučenec (0:0).

Po opatrnom úvode sa v 10. min ocitol za chrbtom trenčianskej obrany Hricov. Volešák však jeho strelu spacifikoval. Na oboch stranách boli k videniu iba náznaky šancí. V 21. min sa do streleckej príležitosti dostali opäť hostia, keď po krídelnej akcii zakončil nad bránku Hoferica. Volešáka vystrašila aj strela Hloušeka v 24. min duleu. Lopta pred brankárom AS zaplachtila a ten ju iba so šťastím vyrazil. Nebezpečnejší boli aj naďalej hostia. AS pohrozilo až po polhodine hry, keď z pravej strany cestoval Mazán, ale Kubík na loptu nedočiahol. V 40. min sa oprel do lopty približne na hranici tridsiatich metrov Valla a tečovanú strelu hosťujúci brankár s ťažkosťami vyrazil na roh. Po zahraní štandardnej situácie a následnom závare napálil loptu Godál, avšak tvrdá strela skončila iba na žrdi. V posledných minútach prvého polčasu našiel Kubík na hrote útoku Godála, no ten dostal loptu tesne pred brankárom s malo šancou presne zakončiť. Nervozitu hráčov na oboch stranách prerušila prestávka.

Trenčín vstúpil do druhého polčasu aktívne. Súper sa ešte viac stiahol a spoliehal sa najmä na brejkové situácie. Jednu z nich nedotiahol do úspešného konca Dojakovič. Hoci AS kontrolovalo držanie lopty, šance neprichádzali. Naopak pred Hofericom odkopol v poslednej chvíli ďaleko pred šestnástkou Volešák. Najväčšiu šancu zápasu spálil v závere stretnutia trápiaci sa Depetris. Center Peciara ho našiel nikým neatakovaného na päťke, ale hlavička mierila nad bránku. V 80. min sa predral cez troch súperov Adi. Pri zakončení však už nemal dostatok síl. Následne to skúšali opäť Adi a Hlohovský, no lopta si cestu do siete nenašla. V závere ešte pohrozil hosťujúci Gonos, no Volešák bol pozorný.

AS Trenčín – LAFC Lučenec 0:0

Žlté karty: 31. Mazán, 44. Baéz - 67. Dojakovič

Domáci: Volešák - Godál, Ševela, Peciar, Valla - Mazán (70. Hlohovský), Báez (54. Knapp), V. Horváth, Gergel - Kubík, Depetris (76. Adi)

Hostia: Michalík - Gonos, Hlavatovič, Golian, Kamendy - Hloušek, Hoferica, Boháčik, P. Ďurica, Dojakovič (87. Dobročka) - Hricov (90. Šuška)

Rozhodovali: Smolák - E. Weiss, Martiš

Divákov: 312

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 29.11.2025
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
15:30
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 7.12.2025
AS Trenčín - FC Tatran Prešov
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 6.12.2025

Bessilé | Sme si vedomí, že musíme zvíťaziť

V rámci 17. kola Niké ligy sa po posledný raz v tomto roku predstavíme na domácej pôde, kde...

Aktuálne 4.12.2025

Niké liga | Každá prihrávka sa počíta, Niké liga bude opäť pomáhať

Rovnako ako v minulom roku, aj tentoraz sa počas adventného obdobia celé...

ASTV 4.12.2025

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti Podbrezovej

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy staršieho dorastu proti FK Železiarne...

Fotogalérie 2.12.2025

Fotogaléria | Stretnutie Niké ligy proti Dunajskej Strede

Fotogaléria zo stretnutia 16. kola Niké ligy proti FC DAC 1904 Dunajská Streda...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína  RS Technology
 Heineken  Smoker  mattoni  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  Hisense Antes GM