A-tím 24.5.2019

FL | Na záver nadstavby remíza v Trnave, čaká nás baráž

Zverenci trénera Ivana Galáda remizovali v súboji záverečného 10. kola nadstavbovej časti v skupine o záchranu na ihrisku Spartaka Trnava (0:0). V konečnej tabuľke sme obsadili predposlednú jedenástu priečku a počas budúceho týždňa sa predstavíme v baráži proti druhému tímu druhej ligy. Hrá sa na dva zápasy 28. mája a 1. júna.
0:0 (0:0)
Trenčín
32. kolo, 19:00
FC Spartak Trnava - AS Trenčín

FC Spartak Trnava | Takáč - Turňa, Abena, Košút, Lovat (46. Čonka) - Janečka, Sloboda - Mihálek, Yilmaz (46. Markoski), Tavares (87. Horvát) - Depetris

AS Trenčín | Šemrinec - Slávik, Kleščík, Šulek (73. Julien), Skovajsa - Abdul, Van Arnhem, Lamine (46. Ubbink) - Sleegers, Umeh, Corryn (62. Roguljič)

Žlté karty: 23. Sloboda, 71. Depetris – 37. Van Arnhem

Rozhodovali: Ziemba - Pozor, Ferenc

Diváci: 2333

V úvode nás dvakrát za sebou podržal brankár Šemrinec. Na svojom mieste bol aj pri krížnej strele Tavaresa v desiatej minúte. Smerom dopredu sme vďaka nervozite nedokázali dlhé minúty vymyslieť nič ucelené a to najmä vinou nepresnej rozohrávky. Naše trápenie podčiarkol priamy kop Skovajsu v 24. min, ktorý mieril vysoko nad Takáčovu bránu. O tri minúty neskôr sa po rohovom kope naťahoval za loptou Umeh, ale mladý brankár Spartaka si pokryl miesto pri pravej žrdi. Začali sme sa v ofenzíve osmeľovať a po pol hodine sme mohli ísť do vedenia. Strelu Van Arnhema ale jeden z obrancov súpera odvrátil v poslednej chvíli na roh. Na opačnej strane mal z priameho kopu z nádejnej pozície nepresnú mušku Lovat.

V 50. min dal o sebe vedieť Ubbink, keď po prihrávke Abdula napriahol spoza šestnástky, no jeho pokus preletel vedľa pravej žrde trnavskej brány. O desať minút neskôr nepochodil pred Takáčom ani Umeh a neujala sa ani hlavička Sleegersa po nábehu do šestnástky na priamy kop Roguljiča. V 69. min ho mohol skórovať domáci Tavares, ale v tutovke neprepálil Šemrinca. Hlavný rozhodca Ziemba nariadil v 74. min penaltu za ruku Miháleka na hranici vlastnej šestnástky. Sleegers si postavil loptu na biely bod, ale Takáč ho na dvakrát vychytal.