Aktuality - archiv 30.3.2009

Starší dorast uspel v Košiciach

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín.

Štvorica najsledovanejších mládežníckych tímov AS Trenčín nastupujúca v najvyšších súťažiach počas víkendu neprehrala. Starší dorastenci bodovali naplno v Košiciach (4:2). Mladší dorastenci si odtiaľ po remíze (1:1) priviezli cenný bod. Starší žiaci po vzore prvého mužstva a jeho výsledku v Dunajskej Strede doslova deklasovali na vlastnom ihrisku Púchov (5:0). Nepotešila iba domáca remíza mladších žiakov s Puchovčanmi (1:1).

Starší dorast bodoval naplno v troch z ostatných štyroch stretnutí. V uplynulých dvoch zápasoch navyše zdolali silnú Nitru a ako sme už spomenuli, vyhrali v Košiciach. „Domáci sa vedenia ujali už v 2. min po rohovom kope. Vyvinuli enormný tlak, ale postupne začali bezstarostne útočiť s nekontrolovateľným počtom hráčov a zabudli na obrannú činnosť. Toho sme v maximálnej miere využili a v priebehu šiestich minút dali tri góly. Domáci si v druhom polčase vynútili s prispením vetra opäť tlak, ale nedostali sa do gólových šancí. Košičania boli v závere nervózni z neúspechu a po neférovom zákroku išiel pod sprchy kapitán mužstva. Najlepší výkon podali na našej strane defenzívni hráči Taraba, Bizub, Zvala a Izakovič,“ zhodnotil úspešné vystúpenie tréner ôsmeho tímu ligy Radúz Dorňák.

Mladší dorastenci zaznamenali tretiu remízu v rade a spolu s dvoma jesennými výhrami už päť kôl nepoznali trpkosť prehry. Cenný je aj víkendový bod z ihriska druhých Košíc. Trenčín sa momentálne nachádza na deviatej priečke. „Hrať 75 minút o jedného hráča menej je ťažké v kategórii dospelých,  nieto v mladšom doraste. Celé družstvo sa však zomklo a podalo nadšený výkon, za ktorý mu patrí absolutórium. Mrzí ma iba, že to je tretia remíza 1:1 za sebou,“ nechal sa počuť tréner Jozef Šino.

Starší žiaci potvrdili úlohu lídra a Púchovu nasádzali päťku. „Gól v úvode zápasu nás upokojil. Výkon družstva však nebol na 100 percent. Hráči si rýchlo zvykli na komfort, ktorý im súper doprial a poľavili vo svojom nasadení. Hostia tak odcestovali domov azda s prijateľnou prehrou,“ povedal asistent trénera AS Roman Marčok.

Mladší žiaci doma iba remizovali s Púchovom (1:1), hoci viedli.
V prvom polčase mali viac z hry, ale s húževnatou obranou súpera si dlho nevedeli rady. Až v 15. min sa do šance dostal Erik Polák, svoj samostatný únik však nepremenil. S pribúdajúcim časom domáci stupňovali tlak a v 26. min sa zaslúžene radovali. V druhom dejstve vsadil Púchov všetko na jednu kartu a začal hrať s tromi útočníkmi. Tento ťah trénerovi hostí vyšiel a postupne obrancom AS dochádzal dych, pretože stredoví hráči a ani útočníci im smerom dozadu nepomáhali. Vyrovnávajúci gól visel na vlásku, až napokon lopta rozvlnila sieť. Z družstva AS si pochvalu zaslúžia brankár Jozef Zemanovič a obranca Roman Holíček.