florbal 26.2.2017

Florbalisti prehrali na ihrisku Skalice

Florbalisti AS Trenčín cestovali do Skalice v pozícii favorita. Húževnatý súper bojujúci o účasť v play-off ale ukázal väčšiu vôľu po víťazstve a dokázal favorita poraziť (5:3). Rozmerovo menšie ihrisko v českých Dubňanoch, kde Skaličania hrajú svoje domáce zápasy, nevyhovovalo kombinačnej hre AS. O tretie miesto sa tak Trenčania pobijú v poslednom zápase základnej časti v Prešove. Po tomto zápase bude definitívna tabuľka extraligy mužov a štvrťfinálové dvojice play-off.

Už v druhej minúte sa dokázal prekľučkovať obranou domácich Múčka a dorazil vlastnú strelu za Vymyslického chrbát. Odpovedať dokázal najlepší hráč domácich Mráz, ktorého strelu tesne pred Turekom tečoval vlastný obranca Machara – 1:1. V poslednej minúte prvej tretiny platilo staré známe nedáš - dostaneš. Matejka nastrelil brvno a z protiútoku sa dokázal trafiť Prošvic na prvú žrď – 2:1. V 25. min mali Trenčania výhodu presilovej hry, v ktorej dokázal Kováč prestreliť všetko, čo mu stálo v ceste – 2:2. Ešte v tej istej minúte sa ihneď po rozohraní buly dostal k lopte Machara, „povodil“ dvoch hráčov súpera a prihral Petrovi Helešovi. Ten presnou strelou zvýšil na 3:2. V tom momente sa zdalo, že Skaličania nemajú dostatok psychických a fyzických síl na otočenie zápasu. Opak bol však pravdou. Skalica, ktorá hrala po celý zápas nepríjemnú osobnú obranu, začala tvrdo dohrávať hráčov AS, na čo nedokázali rozhodcovia správne zareagovať. Viacerými spornými verdiktmi výrazne ovplyvnili dianie na ihrisku. V 37. Min vyrovnal Hanzalík na 3:3 po jendom z mnohých sporných momentov. Do tretej tretiny nastúpili Trenčania odhodlaní zápas dotiahnuť do víťazného konca a poistiť si tak tretie miesto v tabuľke. Proti boli opäť hlavne rozhodcovia, ktorí nezmyselne vylúčili najskôr Pavla Heleša na 2 + 2 + 10 minút a následne aj Kováča, ktorý dostal vymyslenú červenú kartu. Definitívne rozhodnutie prišlo z hokejky domáceho Mráza, ktorý sa presadil dvakrát v priebehu dvoch minút. Agresívna a neférová hra Skaličanov spolu s nepresnými rozhodcami na úrovni regionálnej súťaže sa stala neprekonateľnou prekážkou. Rozhodení a nekoncentrovaní florbalisti AS už nedokázali výsledok skorigovať ani pri záverečnej hre bez brankára.

FBC Skalica – FBK AS Trenčín 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Góly: 8. Mráz, 20. Prošvic (Pekár), 37. Hanzalík (Hurban), 47. Mráz (Štefanec), 48. Mráz (Štefanec) – 2. Múčka (Ellinger), 25. Kováč (Pavol Heleš), 25. Peter Heleš (Machara)

Vylúčení: 4:6, navyše: Pavol Heleš 10 min osobný trest, Kováč (obaja FBK AS) červená karta, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 85 divákov

FBC: Vymyslický – Mráz, Prošvic, Horňák, Helbich, Pekár, Kondla, Vaško, Moravec, Šišolák, Hanzalík, Šiška, Hurban, Vogl, Štefanec

AS: Turek – Kováč, Pavol Heleš, Machara, Dávidek – Klapita, Matejka, Mikolaj – Meliš, Peter Heleš, Mandinec – Žiaček, Múčka, Ellinger

ASTV 29.3.2024

Gong | Musíme ďalej tvrdo pracovať a ťahať za jeden povraz

Naše mužstvo pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká po reprezentačnej prestávke...