florbal 20.2.2017

Florbalisti zdolali Florko a získali právo na výber súpera vo štvrťfinále play-off

Florbalisti FBK AS Trenčín zdolali počas víkendu Florko Košice 8:4 (2:0, 2:4, 4:0). Zásluhou skvelej tretej tretiny otočili nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas a zabezpečili si nesmierne dôležité tri body znamenajúce istotu výhody domáceho prostredia v prípadnom rozhodujúcom piatom štvrťfinále play-off extraligy. Tímový výkon, nátlaková hra všetkých troch formácií a opäť skvelý Dominik Turek v bránke boli kľúčovými aspektmi dôležitej výhry nad silným súperom.

Úvod zápasu patril obom brankárom. Turek a Kohút vyťahovali skvelé zákroky, preto sa na gól čakalo až do dvanástej minúty. Šibenicuhútovej bránky vymietol najlepší hráč zápasu Žiaček. Keďže Kohút pochytal všetky strely letiace tesne nad palubovkou, strelci AS sa zamerali práve na horné rohy jeho svätyne. Krásnou strelou trafil ešte v prvej tretine Matejka – 2:0. Na začiatku druhej tretiny Klapita ukážkovo napádal rozohrávku Košičanov. Vypichol loptu súperovi a nezištne prihral Mikolajovi do prázdnej brány – 3:0. Po inkasovanom góle sa strelecky prebrali aj Košičania. Hluchú štvorminútovku AS dokonale využili a vsietili až štyri góly – 3:4. Dva z nich aj s prispením teču brániacich hráčov. Do konca tretiny ešte stihol odpovedať Peter Heleš. Strelu namieril opäť do horného rohu – 4:4. Do tretej tretiny vstúpili domáci s cieľom rozhodnúť zásap vo svoj prospech. Viac strieľali, lepšie blokovali nahodené strely a nepúšťať robustných útočníkov Florka do bránkového priestoru. Všetky formácie AS zvýšili tempo hry a odmenou bol gól Klapitu, ktorý ako inak, vymietol šibenicu Kohútovej brány. Hneď v nasledujúcom striedaní vybojoval loptu v strede Meliš, posunul na Petra Heleša a ten svojím druhým gólom v zápase zvýšil na 6:4. Po tomto góle si brankár Kohút vybral slabšiu chvíľku, keď ho Matejka nachytal strelou po zemi – 7:4. Skvelú tretiu tretinu zakončil Kováč gólom na 8:4.

Martin Žiaček (útočník AS Trenčín): „Myslím si, že každý z tímu chcel vyhrať a dal zo seba maximum. Práve to viedlo ku skvelému výsledku. Hralo sa mi super od prvej chvíle. Po úvodnom góle zo mňa opadla nervozita a užíval som si zápas. Ďakujem skvelým divákom za parádnu kulisu.“

FBK AS Trenčín – FbO Florko Košice 8:4 (2:0, 2:4, 4:0)

Góly: 12. Žiaček (Machara), 16. Matejka (Mikolaj), 23. Mikolaj (Klapita), 33. Peter Heleš (Meliš), 44. Klapita (Matejka), 45. Peter Heleš (Meliš), 50. Matejka (Machara), 59. Kováč (Múčka) – 26. Jakub Blaško (Lukáš Blaško), 26. Lukáš Blaško (Kátlovský), 29. Kešelák (Katlovský), 30. Melega (Jakub Blaško)

Vylúčení: 1:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 130 divákov

AS: Turek – Kováč, Pavol Heleš, Machara, Dávidek – Klapita, Matejka, Mikolaj – Meliš, Peter Heleš, Mandinec – Žiaček, Múčka, Ellinger

Florko: Kohút – Vačíček, Lukáš Blaško, Jakub Blaško, Tomčo, Konečný, Kešelák, Brunacký, Kátlovský, Kočkár, Meliš, Melega, Marčák, Vasiľ