A-tím 17.1.2016

Remízu proti FK Mladá Boleslav vystrelil Bero

Zverenci trénera Martina Ševelu odštartovali zimné sústredenie v Česku remízou proti tretiemu tímu Synot ligy FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0). Náš jediný gól zaznamenal Matúš Bero. V lete sme rovnakému súperovi podľahli 0:2. V stredu sa predstavíme dvakrát na ihriskách akadémie Sparty Praha na Strahove. Najskôr sa stretneme s treťoligovým tímom Loko Vltavín (11.00) a následne preveríme domácu Spartu Praha (14.00).
1:1 (1:0)
Mladá Boleslav
PRÍPRAVNÝ, 11:00
FK Mladá Boleslav - AS Trenčín

FK Mladá Boleslav | I. polčas: Šeda - Kysela, Kúdela, Čmovš, Pauschek - Ščuk, Čermák - Skalák, Chramosta, Přikryl - Baroš, II. polčas: Diviš - Malpon, Křapka, Vraštil, Fleišman - Takács, Rada - Ladra, Magera, Skácel - Klobása

AS Trenčín | Šemrinec - Šulek, Udeh, Kleščík, Madu – Koolwijk – S. Kalu (46. Guba), Rabiu (69. Holúbek), Bero, Van Kessel (69. Markoutz) - Wesley

Góly: 38. Kúdela - 68. Bero

Žlté karty: 26. Ščuk, 39. Skalák, 64. Skácel - 39. Rabiu

Rozhodovali: Pechanec - Myška, Melichar

Diváci: 325

Od úvodných minút predvádzali oba tímy atraktívny futbal s množstvom šancí, kombinácií a súbojov. V niektorých momentoch sa iskrilo viac ako v ligových zápasoch, v ktorých ide o body. Kvalite stretnutia to však iba prospelo. Prvú šancu mal Rabiu, ale strela z hranice pokutového územia skončila mimo žrdí. O chvíľu sa dostával do šance Skalák, no Šemrinec bol pri lopte skôr. Práve táto šanca odštartovala sériu gólových príležitostí domácich. Zblízka sa však nepresadil Ščuk a hostia nezakončili ani sľubnú šancu po rohovom kope v polovici prvého polčasu. V 25. min sa postavil k priamemu kopu z takmer osemnástich metrov Koolwijk, ale domáci brankár Šeda jeho strelu vytlačil na pravú žrď. Nasledujúca dorážka Bera preletela popred celú bránku mimo opačnej tyče. V závere prvého polčasu boli opäť aktívnejší domáci a sériu šancí zakončili gólom. V 38. min Šemrinec bravúrne vyrazil strelu Přikryla po rohu, no na opakovaný pokus Kúdelu už nemal nárok.

Domáci siahli v druhom polčase k masívnemu striedaniu, keď tréner vymenil všetkých jedenásť hráčov. Hneď v úvode Šemrinec vychytal veľkú príležitosť Takácsa. Následne vyrazil aj strelu Klobásu po kolmici Skácela. V 67. min zakrútil štandardnú situáciu do šestnástky súpera Van Kessel, no Bero mieril hlavou nad brvno. Získali sme prevahu, z ktorej rezultoval aj vyrovnávajúci gól. V 68. min akciu potiahol do pokutového územia Van Kessel a spätnú prihrávku zužitkoval Bero – 1:1. Víťazstvo nám mohol zabezpečiť Holúbek, ale ani v jednej z dvoch príležitostí nemal dostatok šťastia v zakončení. V závere mohli oba tímy ešte niekoľkokrát pohroziť, ale do vyloženej šance sa nedostalo ani jedno z mužstiev.

ASTV 20.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC Košice (1:2).

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase nadstavbovej časti Niké ligy...

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...