A-tím 22.1.2015

Herne sme boli lepší, ale nebolo to bez chýb, komentoval strelec Bero

Zdalo sa, že na zápas proti Slavii Praha nebude spomínať v dobrom. Nedorozumenie Matúša Bera s vlastným brankárom v úvode druhého polčasu znamenalo vedenie domácich. Už o dve minúty neskôr bol ale na začiatku a konci našej gólovej akcie a do konca zápasu stihol dať aj víťazný gól AS Trenčín.

„Boli to skvelé pocity. Dať gól Slavii je niečo, dva sú už bonus. Predsa len ide o jeden z najslávnejších českých klubov s obrovskou históriou,“ povedal pre astrencin.sk Bero a jedným dychom dodal: „Je to pre mňa motivácia. Plus do ďalšej práce.“

Zverenci trénera Martina Ševelu podali zatiaľ najlepší výkon v zimnom prípravnom období. Hoci aj proti Olomoucu a Libercu predviedli niekoľko dobrých momentov, proti Slavii dominovali takmer celých deväťdesiat minút. „Herne sme boli lepší, ale nebolo to celkom bez chýb. Stále sme iba na začiatku prípravy. Mne osobne chýbalo viac šancí na našej strane. Súpera sme tlačili, no nemali sme toľko gólových príležitostí,“ komentoval Bero.

Ako videl mladý strelec dva gólové zásahy a taktiež ten jediný v podaní domácej Slavie? „Pred gólom Pražanov som si zbehol pre loptu od brankára. Možno som ani nečakal, že ju dostanem. Zle som ju sklepol naspäť. Taký je futbal. Musíme byť sústredení celý zápas. Nabudúce si dám oveľa viac záležať. Našťastie, napokon som to napravil. Pri prvom mojom góle som navádzal loptu. Posunul som ju Edmondovi, ktorý ustál súboj tuším s dvoma protihráčmi. Pokračoval som v pohybe tak ako nás to tréneri učia a opäť som sa dostal k lopte. Pri druhom góle som to mal na ľavačku. Snažil som sa myslieť len na zakončenie a krížnou strelou som trafil. Práve koncentrácia na daný moment bola celkom iná než pri góle Slavie. Je to poučenie.“

Tím okolo kapitána Petra Kleščíka toho má naozaj dosť. V sobotu odohral prípravný zápas proti Sigme Olomouc. Po dni voľna bol na programe tréning a presun do Nymburku, kde mal už v utorok naplánovaný súboj proti Libercu. Už o necelých dvadsaťštyri hodín na to nadviazal duel proti Slavii. „Cítime sa unavení, ale to je v tejto fáze sezóny normálne. Zápas v Prahe ukázal, že sa s tým dokážeme dobre vyrovnať. Ak príde podobne náročné obdobie v lige, budeme vedieť s tým pracovať,“ hľadal ďalšie pozitíva Bero.

Hoci ešte nemá ani dvadsať rokov, môže už na jar prehovoriť do zloženia základnej zostavy tímu Martina Ševelu. Rodák zo Zamaroviec sa však sústreďuje na postupné kroky. „Mojim malým cieľom je dostať sa čo najbližšie k základu. K hráčom, ktorí nastupujú pravidelne. Chcem ísť svojou cestou pokorne a skromne. Pre mňa je dôležité vždy najmä nasledujúci tréning alebo zápas,“ dodal na záver Bero.

ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...