A-tím 5.10.2014

Druhé víťazstvo nad majstrom v tejto sezóne

Zverenci trénera Martina Ševelu vyhrali druhý ligový zápas proti Slovanu Bratislava v tomto ročníku. V stretnutí 13. kola Fortuna ligy triumfovali na domácom trávniku 4:0 (1:0). Dva góly AS vsietil Haris Hajradinovič, po jednom pridali Kingsley Madu a Moses Simon.
4:0 (1:0)
13. kolo, 19:00
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava

AS Trenčín | Šemrinec – Čögley, Ramón, Kleščík, Madu (24. Holúbek) – Mišák (76. Lawrence), Lobotka, Hajradinovič - Simon, Jairo, Guba (63. Mondek)

ŠK Slovan Bratislava | Perniš – Čikoš, Niňaj, Kolčák, Jablonský – Lásik – Milinkovič, Peltier, Halenár, Kubík (81. Žofčák) – Soumah (71. Štefánik)

Góly: 9. Madu, 52. Simon, 62. Hajradinovič (11 m), 75. Hajradinovič

Žlté karty: 32. Guba – 3. Peltier, 34. Milinkovič

Rozhodovali: Valášek – Weiss, Hrčka

Diváci: 4500

V úvodných minútach robil problémy hosťom najmä Simon. Na opačnej strane si za chrbát obrany nabehol Kubík, ale Šemrinec bol pri lopte rýchlejšie. AS hralo veľmi vysoko a súpera zatlačilo na jeho polovicu ihriska. Naopak, hostia sa spoliehali na rýchle protiútoky. V 9. min si na dlhú loptu na ľavej strane nabehol Jairo. Od zadnej čiary poslal spätnú prihrávku pred bránku a tam nikým nekrytý Madu poslal AS do vedenia – 1:0. O pár minút neskôr bol v dobre pozícii Jairo, ale strelou z uhla trafila iba dobre postaveného Perniša. V prostrednej časti prvého polčasu získala hra vyššie parametre, ale všetky nepríjemné situácie sme dokázali vyriešiť. Hostia si jedinú vážnu príležitosť vypracovali až v závere polčasu. V 44. min napriahol z ničoho nič spoza šestnástky Milinkovič, ale lopta mierila kúsok vedľa pravej žrde Šemrincovej bránky.

Hneď v úvode druhého polčasu vyzvŕtal obranu hostí Jairo, ale Perniš vyrazil jeho strelu na roh. V 52. min Čögley vyslal kolmicou vpred Gubu, ten poslal skvelý center do šestnástky a Simon „upratal“ loptu do siete – 2:0. V 57. min Peltier po rohu hlavičkoval len presne do rúk Šemrinca. V 60. min fauloval Kolčák zbytočne Hajradinoviča v pokutovom území a sám postihnutý premenil pokutový kop – 3:0. O štvrťhodinu neskôr bol na konci našej akcie opäť bosniansky reprezentant Hajradinovič. Loptu potiahol z polovice ihriska až pred bránku. Tam mu síce nevyšla prihrávka na Jaira, ale dostal sa opäť k lopte a exportnou strelou pod brvno zvýšil už na rozdiel štyroch gólov – 4:0. V závere stretnutia sa vyznamenal aj Šemrinec. Najskôr vychytal Štefánika a následne aj Halenára.

Fanúšikovia 29.4.2024

Fanúšikovia | Po vysokom víťazstve opäť na domácej pôde, vstupenky na Michalovce v predaji

V 8. kole nadstavbovej časti skupiny o udržanie...

ASTV 28.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti MFK Skalica (4:0).

A-tím 28.4.2024

Skovajsa | Bol to kvalitný tímový výkon

V zápase proti MFK Skalica sa až dvakrát presadili naši obrancovia. Po otváracom góle Samuela...