Zápasy - archiv 5.2.2014

Po nepremenených šanciach prehra proti Cracovii

Cracovia Krakov - AS Trenčín 2:1 (2:1)

Zverenci trénera Martina Ševelu prehrali so siedmym tímom najvyššej poľskej súťaže Cracoviou Krakov 1:2 (1:2). Náš jediný gól zaznamenal zo značky pokutového kopu Peter Čögley. AS síce prehralo piaty zápas v príprave v rade, ale svojho poľského súpera držalo prevažne na jeho polovici. Viacero vyložených šancí sme však nepremenili.

Stretnutie sme začali aktívne a súpera zatlačili na vlastnú polovicu. Výsledkom bol pokutový kop po ruke. Čögley strelou k pravej žrdi otvoril skóre stretnutia – 1:0. Naďalej sme boli dominantní. Ešte v úvodnej pätnásťminútovke neskórovali po akciách Mondeka najskôr Kingley a následne Jairo. Brazílsky útočník nevyužil ďalšiu dobrú šancu po prihrávke aktívneho Mondeka v polovici prvého polčasu a prišiel zákonitý trest. V 21. min uspel po tvrdej strele Dudzič, keď akciu potiahol stredom ihriska Steblecki – 1:1. Už o necelých desať minút neskôr súper pridal druhý gól. Strelou z uhla uspel Bernhardt – 1:2. Po polhodine hry mohli vyrovnať Jairo a Mondek, ale prvý menovaný napálil obrancu a druhý poslal loptu nad bránu.

Aj v úvode druhé polčasu sme mali lepšie držanie lopty a súpera sme niekoľkokrát zatlačili pred vlastnú šestnástku. Vyložené príležitosti však neprišli. Po štvrťhodine hry sa dostali do nebezpečnej vzdialenosti aj Krakovčania, ale taktiež nemali presné zakončenie. V 66. min zahral priamy kop Holúbek, ale strelu k žrdi gólman hostí vyrazil. Dvakrát skúšal šťastie striedajúci Simon, no ani on neuspel. V záverečnej štvrťhodine sme si vypracovali niekoľko ďalších šancí. Po Opatovského prihrávke zaváhal opäť Jairo a po akcii brazílskeho útočníka nastrelil žrď Simon. Simon neskóroval ani v nadstavenom čase a Cracovia tak ubránila jednogólové vedenie.

[youtube]nGRaeLUdswM[/youtube]

Góly: 21. Dudzič, 28. Bernhardt – 7. Čögley (11 m)

Domáci: Perdijič - Nykiel (46. Mikulič), Zytko, Dąbrowski (78. Kapustka), Marciniak (80. Wawrzynkiewicz) - Szeliga (46. Kus), Štraus (84. Wdowiak), Zejdler (46. Budzinski) - Steblecki (78. Kita), Dudzič (46. Rakels), Bernhardt (82. Szewczyk)

Hostia: Volešák (45. Šemrinec) - Čögley, Ramón, Ranko (65. Skovajsa), Kingsley (76. Ďuriška) - Baéz (65. Bariš) - Van Kessel (76. Frimmel), Hajradinovič (76. Casado), Holúbek (76. Opatovský), Mondek (65. Simon) - Jairo

Rozhodovali: Jaška

Divákov: 30

ASTV 20.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC Košice (1:2).

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase nadstavbovej časti Niké ligy...

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...