Zápasy - archiv 21.11.2010

Adi sa v Kubíne zaskvel dvoma gólmi

Fanendo Adi: „Prišli sme sem s cieľom vyhrať, pripravovali sme sa na to celý týždeň a aj sme to dokázali“ \r\n

Dolný Kubín sa na duel s Trenčínom tešil. Posledný jesenný zápas na domácej pôde s lídrom súťaže je lákavým sústom. Týždeň pred komunálnymi voľbami sa našiel aj donor, ktorý zaplatil za divákov vstupné. Trenčín rolu favorita potvrdil, aj keď výsledok (1:4) je pre domácich trochu krutý.

V zápase sa dvoma gólmi zaskvel Fanendo Adi. Prvý strelil už v 3. min, keď si spracoval zrazenú strelu z kopačky Hlohovského a suverénne zakončil. Druhý gól a v poradí tretí trenčiansky v zápase pridal v závere prvého polčasu. Peter Mazán centroval na Davida Depetrisa, ten hlavou opečiatkoval len žrď. Na situáciu najrýchlejšie zareagoval práve Adi, a pohodlne skóroval.

„Bol to pekný zápas. Na začiatku som využil šancu, súper hru otvoril a pridali sme druhý gól. Aj keď Kubín hral najmä v strede agresívne, zápas sme mali pod kontrolou,“ povedal pre klubovú stránku nígerijský útočník, ktorý zastúpil druhého trenčianskeho kanoniera Davida Depetrisa. Argentínčanovi nebolo v zápase súdené dať gól.

Adi si nerobil ťažkú hlavu ani z nervozity, ktorá vládla na hlavnej tribúne. Domáci sa cítili ukrivdení po tom, čo sa domáci Záhradník musel v prvom polčase predčasne odporúčať pod sprchy. V 33. min videl druhú žltú kartu za filmovanie v šestnástke hostí. „Koncentrovali sme sa len na hru. Na takéto veci netreba reagovať. Víťazstvo je najdôležitejšie,“ doplnil Adi, ktorý aj prezradil recept na víťazstvo. „Prišli sme sem s cieľom vyhrať, pripravovali sme sa na to celý týždeň a aj sme to dokázali.“