A-tím 23.10.2024

UEFA Youth League | Víťazný vstup do Ligy majstrov

Naša majstrovská devätnástka vstúpila do Ligy majstrov víťazstvom, keď na domácej pôde zdolala Zbrojovku Brno 3:2. Do zápasu sme vstúpili vynikajúco a po polčase sme sa tešili z dvojgólového náskoku po góloch Mikulaja a Adamkoviča. V druhom polčase prebral iniciatívu súper, ktorý stav zrovnal. No vynikajúco hrajúci Adamkovič zabezpečil výhru nášho celku.

AS Trenčín | Húdok – Ragan, Žiška (82. Orolín), Samuhel, Bočkay – Hájovský, Fiala (78. Slovák), Adamkovič (82. Talda) – Suleiman, Straka (72. Kapuš), Mikulaj

FC Zbrojovka Brno | Staněk – Komárek, Polák, Černý (75.Křivánek), Polášek (63. Konečný), Švancara (63. Hložánek), Kučera (11.Haminger), Ferlay, Volný, Večeřa, Toman (75. Hradil), Kostelný

Diváci | 1784

Góly | 28. Mikulaj pk., 31./56. Adamkovič – 49. Polášek, 54. Švancara pk.,

Žlté karty | 82. Slovák

Naša devätnástka sa do zápasu dostala prvou šancou už v 3. min stretnutia, no tlak našich mladíkov zneškodnil až brankár Staněk. Hostia sa len ťažko dostávali pred našu bránu. Dobre vyskladaná obrana zbierala lopty a postupne vytvárala šance a tlak na súperovej polovici. V 9. min prišla opäť veľká šanca, keď dobre napádal Adamkovič. Prvá strela brnenského celku prišla až v 12. min stretnutia, aj to tesne vedľa brány. V 24. min prišla po vynikajúcom založení útoku Hájovským šanca Mikulaja. Tá však bola zneškodnená. Z následného protiútoku však pohrozila aj Zbrojovka. V 28. min sme mali k dispozícií kop z bieleho bodu po ruke brnenskej obrany. Mikulaj sa nemýlil a otvoril stav stretnutia – 1:0. Ten bol stále pri chuti a už začiatkom tridsaťminútovky opäť preveril brankára Staněka. Z následnej akcie z rohového kopu sme opäť menili stav stretnutia. Tentokrát presne hlavičkoval Adamkovič – 2:0. Naša devätnástka nepúšťala súpera k vyloženým šanciam a postupne sme si tvorili tlak pred súperovovu bránou. Tesne pred polčasovým hvizdom ešte zneškodnil šancu Brna Húdok. Do druhého polčasu však vstúpil lepšie súper, ktorý hneď znížil stav na rozdiel jedného gólu – 2:1. S nami to však neotriaslo a opäť sme sa dostávali pred súperovu bránu. Následne však mal k dispozícií penaltu aj súper. Švancara sa z bieleho bodu nemýlil a vyrovnal – 2:2. V 56. min sme zareagovali na tlak súpera, keď sa opäť presadil Adamkovič – 3:2. Hra začala byť viac opatrná. Obe strany si však vytvárali gólové šance a hra sa pomaly prelievala zo strany na stranu. Súper začal byť nepríjemný v záverečnej desaťminútovke. V 87. min sa pred brankára prekľučkoval Mikulaj, no nepodarilo sa mu zvýšiť gólový náskok. V prvom stretnutí Mládežníckej Ligy majstrov sme napokon na domácom trávniku uspeli po výhre 3:2.

NIKÉ LIGA, 11. kolo, 19.10.2024
15:30
NIKÉ LIGA, 12. kolo, 27.10.2024
AS Trenčín - FC Spartak Trnava

ASTV 26.10.2024

Holúbek | Musíme byť nachystaní na silný Spartak, najmä v súbojoch

Náš tím vstupuje do druhej polovice základnej časti Niké ligy. Tú...

ASTV 21.10.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FK Pohronie

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy staršieho dorastu proti FK Pohronie (1:0).