A-tím 11.5.2024

Niké liga | Víťazná rozlúčka s umelkou pred domácim publikom

Zverenci trénera Iliju Stolicu zaznamenali v 9. kole nadstavbovej časti skupiny o udržanie sa výhru 2:0 s MFK Dukla Banská Bystrica. O víťazstve rozhodli góly Emeku a Kupusoviča.
2:0 (1:0)
Štadión Sihoť
31. kolo, 18:00
AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica

AS Trenčín | AS Trenčín | Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Skovajsa (31. Hájovský) , Kozlovský – Gajdoš (82. Ben Sallam), Bariš (C) (82. Akila), Djerlek – Ibrahim, Sunday (76. Gong), Emeka (46. Kupusovič)

MFK Dukla Banská Bystrica | MFK Dukla Banská Bystrica | Hruška – Mensah, Willwéber, Migaľa – Pišoja (46. De Oliveira (82. Depetris)), Ľupták (69. Richtárech), Hlinka, Godál (69. Klimpl) – Rymarenko, Hanes (69. Veselovský) – Polievka (C)

Gól | 31. Emeka, 74. Kupusovič

Žlté karty | 28. Gajdoš, 45. Emeka, 45. Ibrahim, 59. Stolica - 45. Godál, 45. Willwéber

Rozhodovali | Malárik – Kuba, Bobko

Diváci | 1116

Zápas odštartoval z ostra. Najskôr sa do šance dostal v 2. min Willwéber. Protiútok využil náš tím. Gajdošova gólová dorážka však nebola uznaná kvôli faulu na hosťujúceho brankára. V 14. min sme opäť výrazne pohrozili, keď banskobystrický zmätok v obrane nevyužil Ibrahim. Náš tím nepoľavoval a nasledujúce minúty vyvíjal na súpera veľký tlak. V 25. min si vypracoval šancu súper, no Polievkovú strelu zneškodnila naša defenzíva. O päť minút neskôr sme sa dostali do vedenia gólom Emeku, ktorý presne zakončil Sundayovu prihrávku – 1:0. Do záveru polčasu sa zápas odohrávala prevažne v strede s niekoľkými útokmi oboch celkov. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívnejšie, keď sa hneď v úvode ozval Kupusovič. V 53. min opečiatkoval tyčku Kmeť zo štandardnej situácie. Začiatkom záverečnej dvadsaťminútovky založil protiútok hosťujúci tím. Migaľova strela nenarobila Vozinhovi problémy. Ďalšia šanca prišla od nášho tímu, keď Gajdošovu prihrávku presne umiestnil Kupusovič – 2:0. Následne sa vynikajúcimi zákrokmi blysol náš brankár, ktorý nedovolil Bystričanom znížiť výsledkový rozdiel. Vozinha držal čisté konto aj pri ďalších nepríjemných situáciách hosťujúceho celku. Ďalšie výrazné príležitosti ostali z oboch strán nevyužité a naše mužstvo sa s umelkou rozlúčilo víťazstvom.