Starší a mladší dorastenci po víťazstvách o skóre druhí

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín:

Starší dorast (U19, I. liga) - 9. kolo:
AS Trenčín – Bardejov 4:0 (2:0)
Góly AS: Bezák 3 (dva z 11m), Horčičák

AS: Vozár - Hrnčár, Szabó, Kvasnica, Mazáň - Bartoš, Trebatický - Morong, Bezák, Šiko - Horčičák

Radúz Dorňák (tréner): „Stretnutie malo po celý čas rovnaký scenár. Zatiaľ čo my sme boli aktívnejší a v permanentnej optickej prevahe, súper nevynechal jedinú možnosť zaútočiť. Práve obojstranná otvorenosť prispela k atraktívnemu a útočnému futbalu. Strelecky sa presadil efektívny Bezák, autor troch gólov. Všetci aktéri predviedli nadpriemerný výkon. Výšku víťazstva do značnej miery skresľujú dva pokutové kopy na našej strane a taktiež výborný výkon brankára Vozára.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 7. kolo:
AS Trenčín – Myjava 2:2 (0:1)
Góly AS: Kadera 2

AS: Žáčik (Amcha) - Gajdošík, Sluka, Dzurilla, Škvarka - Červený (Jurica), Lobotka, Pupiš, Vlnka (Kozic, Szabó) - Kadera, Šproch

Ján Blaháč (tréner): „Hral sa futbal priemernej úrovne. Mali sme výraznú prevahu v držaní lopty, ale nedokázali sme si vytvoriť šance. Naopak, súper to jednoduchými prihrávkami za obranu dokázal a v 22. min sa ujal vedenia. Väčšina našich prihrávok išla do strán, chýbal moment prekvapenia. Začiatok druhého polčasu bol v našom podaní veľmi dobrý. Výsledkom bola presná kombinácia Šprocha s Pupišom a presné zakončenie Kaderu - 1:1. Nadšenie trvalo len päť minút, pretože súper sa strelou spoza pokutového územia opäť ujal vedenia - 1:2. Vyrovnať sa nám podarilo až v 78. min po biliardovom priťuknutí Šprocha, Lobotku a strieľajúceho Kaderu - 2:2. Napokon sme mohli vyhrať, ale Dzurillovi chytil čistú gólovku hosťujúci brankár. Výkonom sme neoslnili.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 9. kolo:
AS Trenčín – Bardejov 1:0 (0:0)
Gól AS: Turza

AS: Valovič - Čelko, Šulek (Baňák), Bednárik, Skovajsa - Malík (Molnár), Bariš, Opatovský, Kochan - Čentéš (Turza), Chrenko (Čakloš)

Milan Spurný (tréner): „Očakával som ťažký zápas, čo sa v priebehu hry potvrdilo. Súper bol dobre organizovaný, kondične dobre pripravený, disciplinovaný a s výborne chytajúcim brankárom.
Čo sa týka nás, stále máme problémy prekonať organizované defenzívne bloky súpera. Keď sa nám to aj podarí, buď zahodíme, čo sa len dá, alebo necháme vyniknúť brankára súpera. Pred a v súperovej šestnástke chýba moment prekvapenia. Myšlienka a hráč, ktorý by to zobral na seba.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 7. kolo:
AS Trenčín – Myjava 6:0 (1:0)
Góly AS: Homola 4, Matúškovič, Ďuráči

AS: Bačík - Stankovič, Šuľa, Tóth, Vlado (Chocina) - Benko - Kucharík (Krasňan), Ďuráči - Hoťko (Matúškovič), Homola, Kováčik (D. Stránsky)

Eduard Pagáč (tréner): „Vo všetkých činnostiach sme dominovali. V prvom polčase sme hrali stále na polovici súpera, ale dokázali sme si vypracovať iba dve gólové šance. Jednu sme premenili. V druhom polčase to bola znova dominancia z našej strany, ale vypracovali sme si už aj veľa šancí, z ktorých sme premenili päť. Prvý polčas nesplnil moje očakávania. Boli sme málo nebezpeční a nedôrazní v súperovej šestnástke. Nepresadili sme sa v hre jedna na jedna. Nechápali sme, že proti prehustenej obrane sa musíme presadiť hlavne po stranách ihriska.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 6. kolo:
ŠKP Inter – AS Trenčín 1:2 (0:0)
Góly AS: J. Kohút, Juliny

AS: Zemanovič - Pastirík, Blažej, Valaštin, Kohout - Hladký, Juliny, Jančo, Jánošík - J. Kohút, M. Kohút

Ivan Basila (tréner): „Na nefutbalovom teréne, s neregulárnym rozhodovaním sa nám podarilo regulárne a so šťastím zvíťaziť. Zápas začal štandardnými situáciami,  prakticky každý kontakt bol faul, čo fyzicky disponovaný súper dokázal využívať. Našťastie Zemanovič nás vždy podržal. Takto to pokračovalo až do 41. minúty, kedy sa znenazdajky ozvala píšťalka a zrazu bol na svete pokutový kop. Pochybujem, že niekto prítomný na zápase vedel, čo sa deje. Po góle sa rozhodcovský meter trochu vyrovnal. Prebrali sme iniciatívu a za tri minúty J. Kohút vyrovnal. Vypracovali sme si ďalšie dve šance, keď ušiel M. Kohút, ale trafil len do žrde. Následne Juliny zo šestnástky mieril do brankára. V 70. minúte ušiel znovu M. Kohút, loptu trafil do brankára a Juliny sa z dorážky nemýlil.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 6. kolo:
ŠKP Inter – AS Trenčín 1:0 (0:0)

AS: Mihala - Marušinec (A. Mizerák), Šulek, Bulejko, V. Škultéty - Kopecký, Kolesár, Zahustel, Rolinec - Vardžík (L. Mizerák), Jakúbek (Bariš)

Roman Marčok (tréner): „Výsledok zápasu vôbec nevypovedá o dianí na ihrisku. Domáci futbalisti si nevypracovali ani jedinú gólovú príležitosť, no napriek tomu dopravili loptu do brány. Gól padol neúmyselne, po štandardnej situácii asi z 35 metrov. Hráč súpera iba nakopol loptu dopredu a do výšky, bez toho, aby smerovala na niektorého z jeho spoluhráčov. Lopta letela takpovediac mimo všetkých, mimo brány, s čím asi rátal aj náš brankár a svojou neskorou reakciou daroval domácim gól. Napriek chybe, podal v zápase dobrý výkon, keď štyrikrát vyriešil nakopnutú loptu za našu obranu. Hráči môjho družstva predviedli výkon na úrovni najlepších v našej súťaži a preto ma mrzí, že za svoj prejav neboli spravodlivo odmenení. Neexistuje však dôvod na sklamanie, či pocit krivdy. Takto svedomitým prístupom sa chalani budú posúvať vyššie a v ďalších stretnutiach im to prinesie viacej dôvodov na radosť.“

Mladší žiaci (U13, I. liga) - 6. kolo:
AS Trenčín – Spartak Trnava 0:2 (0:2)

AS: Minaroviech - Gróf, Čvanda, Gyurek - Getta, Halgoš, Marcinát - Štefánik, Dedík, striedali: Pekár, Zemanovič, Arnold, Cenkner, Rezníček, Miškolci, Palman, Gregorovič

Vladimír Cifranič (tréner): „Zápas sme nezvládli tak dobre ako predchádzajúce, pretože proti nám hralo vynikajúce družstvo. Hostia boli futbalovejší, dobre kombinovali a využili dve šance na skórovanie.“

Mladší žiaci (U12, I. liga) - 6. kolo:
AS Trenčín – Spartak Trnava 1:2 (1:1)
Gól AS: Ambrož

AS: Svrbík, Mišák - Štefánik, Zajac, Pavlis,  Klemens, Oravec, Tabak, Gutič, Šišovský, Švajka, Beďatš, Kozák, Ševela, Ambrož

Miroslav Karas (tréner): „Hra bola výborná, ale prehrali sme z dôvodu nepremieňania vypracovaných gólových príležitostí. Presadzovali sme sa po krídlach, ale spätné prihrávky sme nedokázali premieňať. V podstate to bol náš najlepší výkon v súťaži, takže hráčov je treba pochváliť a v ďalšom priebehu súťaže je potrebné na tento výkon nadviazať.“

Najbližší program – jeseň 2010/2011:
Starší dorast (U19): Michalovce – AS Trenčín (19. septembra, 11.00)
Starší dorast (U18): Senec – AS Trenčín (19. septembra, 10.00)

Mladší dorast (U17): Michalovce – AS Trenčín (19. septembra, 13.15)
Mladší dorast (U16): Senec – AS Trenčín (19. septembra, 12.15)

Starší žiaci (U15): AS Trenčín – Spartak Trnava (14. septembra, 14.00)
Starší žiaci (U15): AS Trenčín – Topoľčany (19. septembra, 10.00)

Starší žiaci (U14): AS Trenčín – Spartak Trnava (14. septembra, 16.00)
Starší žiaci (U14): AS Trenčín – Topoľčany (19. septembra, 12.00)

Mladší žiaci (U13): Levice – AS Trenčín (19. septembra, 10.00)
Mladší žiaci (U12): Levice – AS Trenčín (19. septembra, 11.45)

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...