Fanúšikovia 13.4.2023

Akadémia | V pondelok 24. apríla nábor a výber detí do tímov akadémie AS Trenčín

AS Trenčín pripravil na pondelok 24. apríla nábor a dodatočný výber do prípraviek a športových tried klubovej akadémie – This is my sen Academy. Uskutoční sa na hlavnom ihrisku Štadióna Sihoť od 17.00 h.

Mládežnícka základňa nášho klubu je dlhodobo na špici hodnotenia v práci s talentovanými futbalistami v rámci Slovenska. Všetky tri dorastenecké tímy dosiahli pred rokom historický úspech, keď sa stali majstrami Slovenska v kategóriách U16, U17 a U19.

"V slovenskej reprezentácii a európskych ligách môžete vidieť hráčov, ktorí prešli celou mládežníckou pyramídou AS Trenčín. Desiatky chlapcov a dievčat sú členmi mládežníckych výberov Slovenska. Budeme radi, keď rodičia umožnia svojim deťom zaradiť sa do našej futbalovej rodiny a rásť spoločne s nami. Posledné roky ukázali, že šport a aktívny pohyb je dôležitejší, než sme si kedy mysleli," povedal šéftréner prípraviek Miroslav Karas.

Nábor sa týka ročníkov narodenia 2016, 2017 a 2018. V prípade dievčat ide o ročníky narodenia 2008 a mladšie. Dodatočný výber je pre deti narodené v rokoch 2012, 2013, 2014 a 2015.

"Pri nábore ide o preukázanie aktuálnej úrovne schopností a organizačné začlenenie do skupín. V rámci dodatočného výberu je potrebné predviesť futbalové zručnosti, aby sa chlapci mohli stať súčasťou družstiev AS Trenčín," doplnil tréner Karas.

Na nábor a výber je potrebné prísť v športovom oblečení a športovej obuvi. Podrobnejšie informácie môžete získať na telefónnom čísle 0918 701 204 u šéftrénera prípraviek Miroslava Karasa.

Všetky naše tímy sa radia medzi špičku na Slovensku a sú konkurencie schopné v medzinárodnej konfrontácii. Vďaka investícii vo výške takmer dva milióny eur poskytujeme našej mládeži jedny z najlepších tréningových podmienok na Slovensku, ale aj spolupatričnosť a veľkú futbalovú rodinu pod rešpektovanou značkou nielen v našom regióne.

Práca s futbalovými nádejami neprináša iba desiatky reprezentantov a reprezentantiek, ktorí sú vrcholom našej športovej pyramídy. V neposlednom rade sú to stovky detí tráviace svoj voľný čas zdravým životným štýlom. Futbal im prináša množstvo nezabudnuteľných zážitkov, schopnosť prekonávať prekážky, prispôsobovať sa meniacim sa situáciám, usporiadať si režim, vedieť sa zmieriť s prehrou a opäť sa naštartovať po nevydarenom dni.

Deti učí prekonávať dážď, mráz, únavu, bolesť, zranenia. Učí ich zvládať pocity nespravodlivého hodnotenia. Takýto je šport, ale aj samotný život, ktorý nie je len o radostiach, ale aj povinnostiach.

Existuje množstvo ďalších výhod, ktoré šport ponúka. Dieťa, ktoré športuje má väčšiu tendenciu sa zdravšie stravovať, nemáva nadváhu, má veselšiu myseľ, množstvo kamarátov a veľa problémov vie riešiť jednoduchšie a samostatne.

Autor: astn
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 7.12.2025
AS Trenčín - FC Tatran Prešov
15:30
NIKÉ LIGA, 18. kolo, 13.12.2025
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Voyo
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 7.12.2025

Križan | Našich šancí je ako šafránu

Na domácej pôde sme v zápase proti Prešovu gól nevideli, no zverenci trénera Ricarda Moniza si...

A-tím 7.12.2025

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti FC Tatran Prešov

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 17. kola Niké ligy proti FC...

A-tím 7.12.2025

Niké liga | Po remíze s nováčikom, bod na domácej pôde

Zo 17. kola Niké ligy sme si odniesli bod po bezgólovej remíze. Oba tímy si tvorili...

A-tím 6.12.2025

Bessilé | Sme si vedomí, že musíme zvíťaziť

V rámci 17. kola Niké ligy sa po posledný raz v tomto roku predstavíme na domácej pôde, kde...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína  RS Technology
 Heineken  Smoker  mattoni  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  Hisense Antes GM