Aktuálne 18.1.2024

Mladí muži sa proti lídrovi tabuľky presadili až v druhej polovici zápasu

V nedeľu 14.1.2024 odohrali mladí muži do 23 rokov odvetu zápasu v Žiari nad Hronom.

Zverenci trénerky Márie Felixovej nastúpili do zápasu proti lídrovi tabuľky pomerne dobre a držali s ním krok do stavu 10:7. Po prvej štvrtine strácali naši mladí muži na domácich 9 bodov. Druhá časť hry sa ukázala ako rozhodujúca, keď sme nechali súpera skórovať z rýchlych protiútokov a na polčase už svietil stav 59:23. Druhý polčas hrali naši hráči s domácimi vyrovnanú partiu, keď poslednú desaťminútovku dokázali ešte aj tesne vyhrať.

• BK MŠK Patrioti Žiar nad Hronom - BK AS Trenčín 91:49

Body AS: Heleš 17 (10 doskokov), Nebus O. 14, Tomík 6, Nebus M. 4, Pabiš 4, Repka 4.

Ohlasy po zápase:

Mária Felixová - trénerka AS

"Už pred zápasom nám bolo viac menej jasné kto bude ťahať za kratší koniec, keďže skúsenosti súpera z extraligy sú na úplne inej úrovni ako naše. Našim hlavným cieľom bolo sa poučiť z prvého vzájomného súboja, kedy nám veľký problém robilo zastavenie rýchlych protiútokov súpera. To sa nám v nedeľu podarilo v troch štvrtinách. V druhej časti hry sme hrali veľmi zbrklo v prechode cez celoplošnú obranu, strácali sme lopty na polovici ihriska a súper nám bodovo naložil čo sa do nás vošlo. V druhom polčase sme hrali zodpovedne v obrane aj v útoku, nedávali sme si riskantné prihrávky a tiež sme boli aktívnejší na doskoku. Som rada, že sme dokázali ubrániť stovku a podarilo sa nám napraviť chyby z prvého polčasu."

Michal Heleš - pivot AS

"Z môjho pohľadu zápas napriek výsledku prebiehal relatívne dobre. Bojovali sme či v útoku tak aj v obrane a nevzdávali sme sa, aj keď sme prehrávali. Spoza trojkového oblúka nám dnes nepadlo skoro nič, čo je škoda, pretože by sme zahrali určite lepší basket keby áno. Takisto sme sa nevedeli presadiť pod košom na doskokoch, keďže súper bol vyšší aj silnejší ako my. Nemožno pochybovať o tom, že bol aj rýchlejší a zopár tých košov sme dostali aj z rýchlych protiútokov. Celkovo to ale hodnotím pozitívne, znovu sme si zahrali proti lepším hráčom a mali možnosť niečo od nich odkukať, naučiť sa a posunúť sa ďalej. A to je najhlavnejšie."

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Aktuálne 25.4.2024

Ani domáca palubovka na výhru nestačila

V stredu 24.4.2024 odohrali naše ženy druhý zápas o umiestnenie proti tímu UMB Banská Bystrica.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA