Aktuálne 17.3.2022

Zlepšujúci sa trend kadetiek proti Šamorínu

Kadetky odohrali počas posledného víkendu zápasy proti Šamorínu.

V sobotu vycestovali dievčatá s trénerom Richardom Ďorďaiom na zápas proti ŠBK Šamorín. Súperky hneď od začiatku zápasu bránili celoplošnú obranu a vyvíjali na naše hráčky veľký tlak, ktorý nám robil problémy v prechode do útoku. Na polčase mali domáce hráčky náskok už o 26 bodov a aj napriek pohodlnému náskoku nepoľavili v obrane a v poslednej časti hry sa naše dievčatá museli po prvý krát popasovať so zónovou obranou. Aj napriek veľkej snahe a niekoľkým svetlým momentom sme sa zo zápasu museli jedine poučiť do ďalšieho dňa, kedy na nás čakal rovnaký súper na domácej palubovke.

• ŠBK Šamorín - BK AS Trenčín 83:26

Body AS: Grellová 9, Dobiašová 5, Makovcová 4, Kubová 4, Hlávková 2, Hlucháňová 1, Nemcová 1.

Nedeľný zápas mal už od začiatku lepší priebeh, keď naše dievčatá začali nebojácne v útoku a zodpovedne v obrane. So súperkami sme dokázali držať krok po stav 6:10, potom sa im podarilo efektívnou streľbou mierne navýšiť rozdiel. Naproti sobotnému zápasu sa naše hráčky zlepšili v útočných činnostiach, keď už na polčase nastrieľali súperkám 24 bodov, a teda len o dva body menej ako v celom zápase iba o deň skôr. Hosťujúce hráčky sa prezentovali veľmi dobrou úspešnosťou streľby aj z ťažkých pozícií a našim dievčatám sa tak aj napriek veľkej bojovnosti nedokázalo nijak zápas zdramatizovať.

• BK AS Trenčín - ŠBK Šamorín 45:93

Body AS: Dobiašová 14, Seifertová 9, Kubová 6, Grellová 5, Makovcová 3, Paulínyová 3, Hlávková 3, Császárová 2.

Richard Ďorďai - tréner AS

"Cez víkend nás nečakalo nič ľahké, čo predznamenal aj posledný výsledok s týmto súperom. Musím ale povedať, že moje obavy našťastie neboli naplnené. Dievčatá hrali výborne v obrane, aj keď tomu výsledok asi nenasvedčuje. V porovnaní s posledným zápasom s týmto súperom sme výrazne zlepšili práve obrannú činnosť a odstavovanie po streľbe. Škoda množstva nepremenených čistých košov. Jeden z rozhodujúcich faktorov bol aj ten, že sme v 1.štvrtine zaznamenali až príliš veľa strát. V nedeľnom zápase sme chceli potvrdiť zlepšujúci trend, čo sa nám aj podarilo. Streliť tak kvalitnému súperovi takmer 50 bodov bol pre nás ešte v nedávnej minulosti nedosiahnuteľný cieľ. Za oba zápasy musím dievčatá pochváliť za tímový výkon a za fakt, že sa dokázali vzájomne povzbudiť. Taktiež mi nedá nespomenúť skvelú atmosféru v Šamoríne, ktorú nám vytvorili naše žiačky vracajúce sa z dvojzápasu proti Nitre. Už teraz sa tešíme na dvojzápas proti Slovanu Bratislava."

Najbližšie sa naše kadetky predstavia 26.-27.3.2022 proti BK Slovan Bratislava.

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA