Aktuálne 23.1.2024

V prvom kole nadstavby zlepšili naše ženy útočnú hru

V sobotu 20.1.2024 odštartovala nadstavbová časť Extraligy žien proti tímu Young Angels Košice.

V prvých minútach stretnutia sa naše dievčatá bodovo držali súperiek iba do stavu 7:4, potom však prišlo niekoľko rýchlych košov domácich a začali sa im výsledkovo vzďaľovať. Po prvej štvrtine bol stav 30:17, na polčase 54:29. Aj napriek vysokému bodovému rozdielu hrali naše ženy bojovne a predviedli niekoľko pekných akcií. Aj v druhom polčase rozdiel v skóre narastal a minútu do konca zápasu bola prekonaná aj 100-bodová hranica. Ako pozitívum určite môžeme považovať 52 nastrieľaných bodov, keďže hlavne presadenie sa proti tlaku skúsenejších hráčok býva našou slabšou stránkou. Premiérovo viedol v zápase naše hráčky asistent Richard Ďorďai ml.

• Young Angels Košice - BK AS Trenčín 105:52

Body AS: Šoltésová 14, Seifertová 12, Bučková 8, Mamráková 8 (10 doskokov), Urbanová 8, Hlávková 2.

Ohlasy po zápase:

Richard Ďorďai ml. - asistent trénera

"Napriek prehre treba povedať, že sme odohrali dobrý zápas. Predviedli sme viacero pekných basketbalových akcií, ktoré ukazujú stúpajúcu výkonnosť. Dievčatá z YAKE majú veľkú kvalitu a bolo ťažké rovnať sa s nimi. Nemôžem odoprieť bojovnosť, no ako spomínam, basketbalovo sme zase mierne vyrástli, čo je dobrý predpoklad do ďalšej práce. Som strašne rád, že svoju formu potvrdila aj Anička Šoltésová, ku ktorej sa bodovo pridala aj Simča Seifertová. No musím pochváliť naozaj všetky dievčatá, pretože ani jedna zápas nevypustila a bojovala na ihrisku do posledného hvizdu. Pracujeme na detailoch a tie sa postupne ukazujú. Čaká nás veľmi náročné obdobie, keďže už v stredu hráme v pohári proti CBK Košice a následne v sobotu cestujeme na odvetu. Preto sa už teraz sústreďujeme na tieto dva veľmi dôležité zápasy."

Anna Šoltésová - krídlo AS

"Zápas v Košiciach sme vôbec nezačali dobre. Vedeli sme, že to môže byť pre nás zaujímavý zápas a zodpovedným výkonom môžeme uhrať dobrý výsledok. Hneď v prvej štvrtine sme však dostali veľa jednoduchých košov, a už bolo pre nás veľmi ťažké dobehnúť náskok súpera. Napriek tomu sme sa nevzdávali a snažili sa súperkám ich hru čo najviac sťažiť. Cez týždeň sme na tréningoch robili nové veci, ktoré sme sa snažili implementovať do hry, nebolo to však ideálne. Musíme na nich ešte poriadne pracovať, aby sme z toho mohli v najbližších zápasoch ťažiť čo najviac. Výsledok nás veľmi mrzí, pretože si myslím, že hra na ihrisku úplne neodzrkadľovala veľký bodový rozdiel. Útok sme čiastočne zlepšili, no dostávať takýto veľký počet bodov sa nám už nemôže stávať a naozaj potrebujeme popracovať na obrane, byť viac doterné a agresívnejšie. V stredu a v sobotu nás čakajú ďalšie náročné zápasy, na ktoré sa už musíme sústrediť. Veríme, že nás príde v stredu na Sihoť povzbudiť čo najviac ľudí a ukážeme im zlepšenú hru."

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA