Aktuálne 10.1.2023

Tréner Ďorďai ml.: "Baby zahrali svoj najlepší tímový výkon."

Staršie žiačky privítali v prvom zápase nového roka družstvo z Vráblov.

Dievčatá pod vedením trénera Richarda Ďorďaia ml. vstúpili do zápasu veľmi dobre a s plnou koncentráciou. V prvej štvrtine dovolili streliť súperkám iba 3 body, do polčasu svoj náskok navýšili na 39:11. V rovnakej hre pokračovali aj po prestávke a hlavne kvalitnou obranou získali lopty, ktoré následne pretavili do pekných košov. Naše hráčky nepoľavili ani v poslednej štvrtine a mohli sa tak tešiť z tretej výhry v tejto sezóne.

• BK AS Trenčín - BK Vráble 65:21

Body AS: Kozáková 23, Lipková 16 (14 doskokov), Liptáková 8, Novotná 4, Matúšová 4, Škultétyová 4, Kikušová 4 (13 doskokov), Hrnčárová 2.

Richard Ďorďai ml. - tréner AS

"Na zápas proti Vráblom sme mali týždeň na prípravu a chceli sme to čo najlepšie využiť. Počas týždňa sme si stále opakovali, že to bude ťažký zápas. Chceli sme čo najlepšie do zápasu vstúpiť, vyletieť na súpera hneď od začiatku. To sa nám podarilo a získali sme vedenie na našu stranu, ktoré sme si vedeli udržať počas celého zápasu. Baby hrali podľa mňa asi svoj najlepší tímový výkon doteraz. V útoku sme boli kreatívni, hrali sme svoju hru a vedeli sme sa presadiť individuálne 1 na 1. V obrane tak isto sme si plnili všetky povinnosti do bodky. Takže celkovo hodnotím náš zápas výborne a pripravujeme sa na ďalšie zápasy o dva týždne."

Aneta Lipková - pivotka AS
"Zápas proti Vráblom bol náš najlepší zápas doposiaľ. Užili sme si ho ako tím, a keď niekedy niečo nevyšlo tak sme sa navzájom povzbudili a snažili sme sa to hodiť za hlavu. Dobrou obranou sme prinútili súperky vystreliť a z týchto striel toho teda veľa nepremenili. V útoku sme si hrali svoju hru, dokázali sme preniknúť do súperovej obrany a z toho dať koše, či si loptu doskočiť. Myslím si, že takéto zápasy nám veľmi pomôžu, keďže nás stavajú do líderskej pozície a tempo hry si určujeme samé."

Najbližšie sa staršie žiačky predstavia 21.-22. januára proti Stupave a Bratislave.

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA