Aktuálne 10.11.2021

Starším žiakom chýbal kôš k perfektnému víkendu

Starší žiaci odohrali počas víkendu 6.-7.11.2021 zápasy v Trnave a Nitre.

Chlapci pod vedením trénera Petra Bolačeka vycestovali v sobotu na zápas do Trnavy. Zápas naši hráči začali opatrne a nechali súpera spraviť si mierny náskok. Druhá štvrtina následne skončila nerozhodne a v druhom polčase naši hráči vyhrali obidve štvrtiny. To bohužiaľ nestačilo na zaskočenie domáceho tímu a podarilo sa im ubrániť zápas s najmenším možným rozdielom.

  • BK AŠK Slávia Trnava - BK AS Trenčín 69:68

Body AS: Tomík 27, Fischer 21, Krchňavý 9, Závodský R.4 (10 doskokov), Sollár 4, Grbálik M.3.

Peter Bolaček - tréner AS

"Do zápasu sme išli s rešpektom, keďže sme predpokladali silu nášho súpera. Po prvej štvrtine ktorú sme prehrali, sami hráči zistili, že sme pre nich vyrovnaným súperom. Cely zápas sme síce prehrávali ale nikdy nie viac ako o 8 bodov. V poslednej štvrtine sa nám podarilo dostať do vedenia o 4 body, ale bohužiaľ sme náskok neudržali a prehrali sme o jediný bod. Musím ale chlapcov pochváliť za predvedený výkon, dokonca im zatlieskali aj domáci diváci. Každý takýto zápas ich posúva míľovými krokmi vpred."


V nedeľu sa naši chalani predstavili na palubovke Nitry. Rozbeh mali naši hráči pomalší, ale postupom času sa rozohrali a začali zvyšovať svoj náskok, keď na polčase vyhrávali o 20 bodov. V druhom polčase už naši chlapci nenechali nič na náhodu a poslednú štvrtinu vyhrali o takmer 30 bodov. Gratulujeme chlapcom ku druhému víťazstvu v Silver lige, čo ich posunulo už na piatu priečku v skupine Západ.

  • BKM Junior UKF Nitra - BK AS Trenčín 35:92

Body AS: Fischer 24, Tomík 20, Krchňavý 20, Závodský R.14, Grbálik M. 6, Závodský M.6, Sollár 2.

Peter Bolaček - tréner AS

"Na zápas sme nastúpili s pocitom favorita, keďže podľa výsledkov súpera sme si to mysleli. Ale opäť sa potvrdilo, že podceňovať nesmieme žiadne družstvo. Prvá štvrtina bola veľmi vyrovnaná a skončila 15:11. Od druhej štvrtiny sme sa už začali viac individuálne presadzovať v útoku a hlavne sme začali zodpovedne brániť. V poslednej štvrtine sme súpera fyzicky aj kondične prevyšovali a vytvorili si náskok, vďaka ktorému si mohli zahrať všetci hráči z lavičky. Víťazstvo chalanov ma veľmi teší hlavne kvôli tomu, ako sa chalani dali dokopy po tesnej prehre s Trnavou."


Najbližšie sa naši starší žiaci predstavia 20.-21.11. na palubovkách Stupavy a Karlovky Bratislava.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 10.8.2022

Odštartovali sme novú sezónu 2022/23

V nedeľu 7.8.2022 sa v areáli Sedmičky stretli kategórie na novú sezónu.

Aktuálne 29.7.2022

Po dvoch rokoch letný kemp opäť v Trenčíne

Aké boli tieto dva týždne z pohľadu trénerov a detí?

Mládež 28.7.2022

Výsledky

Výsledky zápasov

Aktuálne 1.8.2022

Súhrn sezóny - Mikroliga/Prípravka

Zhrnutie sezóny 2021/22 mikroligy a prípravky.

Mesto Trenčín  Mercedes  Terajsok  Sitka  Bassta  Kúpeľné pivo  SunBus  Biohem  Unotech  Respect  zts  Araver  lizard